Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Podziękowanie za narodowe czytanie

2017-09-06 13:33:41 (ost. akt: 2017-09-06 13:33:48)

Drodzy Państwo!
Za nami szósta edycja Narodowego Czytania. W ubiegłą sobotę 2 września słuchacze Radia Malbork odsłuchali nagrań fragmentów dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku pragnie serdecznie podziękować lektorom, którzy wcielili się w literackie role uczestników weselnej uroczystości w Bronowicach Małych: burmistrzom Malborka, samorządowcom, uczniom malborskich szkół, czytelnikom i sympatykom Miejskiej Biblioteki Publicznej i Radia Malbork oraz pracownikom biblioteki.

Wielkie podziękowania ślemy do nauczycieli I LO, II LO, ZSP nr 3 oraz MOWu, udzielających merytorycznego wsparcia uczniom przygotowywanym do udziału w nagraniu.

Literatura polska od lat cieszy się dużą popularnością. Często jest wypożyczana w naszej bibliotece. Niezmiennie cieszy nas fakt licznego udziału mieszkańców naszego miasta w projekcie Narodowego Czytania. Z każdym rokiem coraz więcej chętnych zgłasza się do czytania lektury w malborskim radiu - informuje Grażyna Zawacka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku.

Współorganizowanie już po raz szósty tego wydarzenia wraz z Centrum Kultury i Edukacji w Malborku Radiem Malbork to dla nas nie tylko kolejne interesujące wyzwanie, ale również przyjemność i satysfakcja z udanej współpracy. Za to szczególnie dziękujemy redaktorom i dźwiękowcom najlepszej rozgłośni radiowej w Polsce –dodaje pani dyrektor.

Lektorów zapraszamy po odbiór certyfikatów uczestnictwa oraz plików z nagraniami do biblioteki Filii dla Dorosłych – Plac Słowiański 5 lub Filii Dla Dzieci i Młodzieży – Mediateki – Stare Miasto 42.

Informacja: MBP Malbork