środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Inauguracja roku szkolnego w SP3

2017-09-06 07:39:22 (ost. akt: 2017-09-06 07:56:45)

W poniedziałek 4 września 2017r. o godzinie 11 odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3.

Jako pierwsza głos zabrała pani Dorota Wensker, witając dzieci oraz rodziców. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W dalszej części pani dyrektor Beata Kacprowicz przedstawiła nowych nauczycieli, którzy zostali przywitani radosnym okrzykiem „ hip hip hura”.

Podczas gdy starsi uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych, uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się uroczyste ślubowanie. Wychowawcy klas odczytywali imiona i nazwiska uczniów, którzy wychodząc na środek, pasowani byli przez panią dyrektor Beatę Kacprowicz na uczniów klasy pierwszej. Przygotowano też miłą niespodziankę dla "pierwszaków". Był to duży tort z okazji ich wkroczenia w progi naszej szkoły. Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Następnie uczniowie udali się do swoich nowych sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.
(Marta Kapczyńska)