Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Podpisano umowę na oddział sportowy w SP nr 3

2017-08-31 12:32:15 (ost. akt: 2017-08-31 20:25:16)

W środę, 30 sierpnia br., w Urzędzie Miasta Malborka podpisane zostały dwie umowy o współpracy w realizacji szkolenia sportowego w jednym oddziale sportowym na poziomie klas IV w Szkole Podstawowej nr 3.

Już w kwietniu br. dyrektor szkoły Pani Beata Kacprowicz sygnalizowała chęć utworzenia oddziałów sportowych na terenie tej placówki. Po akceptacji arkusza organizacyjnego przystąpiono do utworzenia takiej klasy.

Podpisane umowy współpracy określają warunki pomocy w realizacji programu szkolenia sportowego w dwóch dyscyplinach - w hokeju na lodzie oraz w piłce siatkowej.

Pierwszą umowę zawarto pomiędzy Burmistrzem Miasta Malborka, dyrektorem SP nr 3 oraz Uczniowskim Klubem Sportowym „Bombek”, reprezentowanym przez prezesa Sławomira Nawrockiego.

Drugą umowę, dotyczącą szkolenia w zakresie piłki siatkowej, podpisał prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Szymon Żołędziewski.

W obu przypadkach miasto Malbork zobowiązało się do zabezpieczenia warunków kształcenia ogólnego, umożliwiających łączenie szkolenia sportowego z realizacją innych zajęć dydaktycznych, do zabezpieczenia wynagrodzenia nauczycieli prowadzących szkolenie oraz do zabezpieczenia obiektów i urządzeń sportowych będących własnością miasta Malborka do realizacji programu szkolenia według uzgodnionego harmonogramu.

http://m.82-200.pl/2017/08/orig/dsc-0445-1638.jpg