Wtorek, 29 listopada 2022. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Podsumowanie akcji Malbork w Obronie Praw Człowieka - list organizatorów

2016-12-12 13:01:33 (ost. akt: 2016-12-13 10:01:05)

Drodzy Mieszkańcy! 10 grudnia, obchodzonym jako Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, zakończyła się inicjatywa pn. Malbork w Obronie Praw Człowieka, tym samym dobiegł końca Maraton Pisania Listów Amnesty International. Czas na podsumowanie!

Napisaliśmy wspólnie 160 listów, w tym 120 adresowanych do Prezydenta Malawi. Wierzymy, że nasze wzmożone działania zmienią życie Annie z Malawi, dotkniętej albinizmem, o której prawa wspólnie zawalczyliśmy.

To wydarzenie było dla Malborczyków sprawdzianem, jak sprawnie można się mobilizować we wspólnej sprawie. Czy sprawdzian został zaliczony pozytywnie? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy osobistej refleksji.

Świat jest różnorodny, inaczej widzimy, rozumiemy, ale idea prawa człowieka jest wspólna nam wszystkim. Z tego tez powodu uznaliśmy, iż nie będziemy wysyłać indywidualnych zaproszeń do instytucji malborskich…Organizując zdarzenie, stworzyliśmy jedynie przestrzeń do działania dla wszystkich, którym prawa drugiego człowieka nie są obce. Każdy, zgodnie ze swoim sumieniem mógł dopisać swój scenariusz inicjatywy - słuchać, uczyć się społecznej odpowiedzialności w miejscu pracy, brać udział w debacie o przemocy wobec płci, tworzyć wspólny, symboliczny plakat, brać udział w konkursach upowszechniających wiedzę o Prawach Człowieka, zostać wolontariuszem, poświęcić chwilę na podpisywanie listów w obronie więźniów sumienia.
Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli motywację i czas, aby symbolicznie pokazać, że prawa człowieka to niezwykle ważna sprawa.

Nie byłoby tego zdarzenia w takiej formie, gdyby nie poparcie pana burmistrza Marka Charzewskiego, Pani Aleksandry Kapejewskiej (MCKiE), Panów Dawida Rumaka i Bartosza Jeromina, Pani Beaty Rychtowskiej i Adama Murawskiego z Lokalnego Okienka Przedsiębiorczości, Pani Magdaleny Adamskiej (GZA), Pani Doroty Wiśniewskiej (COP), Pani Hanny Staszczyk (FILM), Pani Agnieszki Predygier (MOW), Pana Jarosława Filipczaka (Rada Gospodarcza), Joanny Żołdak (CPU) i jej współpracowników, Pań - Emilii Barkowskiej, Marii Seibert, Karoliny Wojciechowskiej oraz Pana Janusza Górskiego.

Swoją społeczną odpowiedzialność potwierdziły malborskie firmy i organizacje: Barometr, Cukrowania Malbork S.A., Oval, J&J, Pomezania Malbork i Pettegolezzo.

Przedstawiciele malborskich mediów - Pani Małgorzata Brzezińska i Panowie Jacek Suchiński i Radosław Konczyński, informując o zdarzeniu - spełnili swój obywatelski obowiązek wzorowo!

Szczególne podziękowania, składamy wolontariuszom, którzy pomagali czuwać nad sprawnym przebiegiem akcji!

Bijemy symboliczne brava dla anonimowej mieszkanki Malborka, która wzięła udział w maratonie pisania listów razem ze swoim 12-letnim synem, aktywnie ucząc tym samym swoje dziecko obywatelskiej postawy.
Wyróżniając wymienione osoby i instytucje, spełniamy swój moralny obowiązek docenienia wszystkich angażujących się w obronę Praw Człowieka w Malborku.


Prezes Fundacji FILM
Beata Rychcik