Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Ostatnie zapisy na Castle Triathlon Malbork 2017

2017-08-23 15:13:04 (ost. akt: 2017-08-23 15:16:30)

To już ostatni dzwonek by wziąć udział w tej niezwykłej imprezie. Castle Triathlon Malbork to jedyne zawody triathlonowe na świecie podczas których trasa przebiega bezpośrednio przez tereny muzeum na taką skalę! Triathloniści, którzy zdecydują się na start w zawodach, będą mogli poczuć atmosferę, jaka panuje na Zamku, który jest drugim co do wielkości na świecie, a jednocześnie największą ceglaną budowlą w Europie.

- Wydłużając termin zapisów wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zawodników, którzy chcą wystartować w Castle Trathlon Malbork 2017, a jeszcze nie zdążyli zgłosić się na naszą imprezę. Mnogość dystansów i atrakcyjność zawodów sprawia, że z roku na rok chętnych jest coraz więcej. Bardzo nas cieszy taki odzew! Zawodnicy, którzy wystartują w Malborku, będą mieli okazję powalczyć o swoje życiówki, ponieważ trasa kolarska prowadzi przez Żuławy Wiślane, a to prawie całkowicie płaski teren, dzięki czemu trasa Castle Triathlon Malbork jest najszybsza w Polsce. – powiedział Filip Szołowski, dyrektor sportowy zawodów.

Podczas zawodów w Malborku zawodnicy rywalizować będą na trzech dystansach. Najbardziej prestiżowy z nich to dystans średni (1/2 IM), czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerze i 21,1 km biegu. Na tym dystansie odbędą się Mistrzostwa Polski! Mistrzostwa rozegrane zostaną w kategoriach PRO oraz age-group. Będzie to bez wątpienia sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, a także walka o prestiż i nagrody finansowe.

Zawodnicy ścigać się będą również na popularnej „ćwiartce” (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz na pełnym dystansie IM, w którym do pokonania jest 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu.
Pływanie odbędzie się w rzece Nogat, która przepływa tuż obok zamku. Etap kolarski wytyczony będzie poprzez urokliwe tereny Żuław Wiślanych. Na ostatnim etapie rywalizacji triathloniści pobiegną między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego.

Na wszystkich dystansach będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

W tym roku w programie imprezy po raz pierwszy znalazły się zawody Malbork Kids, podczas których najmłodsi wezmą udział w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego 2017, to nie tylko zawody sportowe na najwyższym poziomie, ale również akcje charytatywne. Podczas zawodów prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Tomka Brzeskiego – triathlonisty, który uległ wypadkowi w trakcie tegorocznych zawodów Pucharu Polski w Narciarstwie Wysokogórskim. Druga akcja to pomoc dla Jasia, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Trzech zawodników zadedykowało mu swój debiutancki start w zawodach CTM 2017 na dystansie IM. Akcja #IronJasiek trwa od kilku miesięcy i ma na celu zebranie pieniędzy na zakup specjalistycznego urządzenia, dającego możliwość stania i chodzenia przy zachowaniu stabilnej i skorygowanej pozycji z prawidłowo obciążonymi kończynami dolnymi. Jaś jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Więcej informacji o akcjach na stronie www.castletriathlon.com

Zapisz się na zawody Castle Triathlon Malbork 2017 wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.castletriathlon.com. Szczegółowe informacje znajdują się również na facebookowym profilu imprezy

informacja i zdjęcie organizatora