Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Zakończenie wakacji z teatrem i filmem

2017-08-23 11:04:17 (ost. akt: 2017-08-23 13:33:31)

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zaprasza mieszkańców Malborka, w szczególności dzieci i młodzież szkolną, na imprezę plenerową pod nazwą "Zakończenie wakacji z teatrem i filmem". Wstęp wolny!

W sobotę, 26 sierpnia br. o godzinie 16:00 na placu Jagiellończyka widzowie zobaczą przedstawienie lalkowe „Czerwony Kapturek” stworzone w oryginalnej technice marionetkowej.

Spektakl odgrywany przez Teatr Barnaby na mobilnej scenie, marionetkami wyrzeźbionymi w drewnie lipowym i ubranymi w szyte na miarę kostiumy. Piękne piosenki, zawrotna akcja i doskonała oprawa muzyczna sprawią, że dzieci będą się doskonale bawić. Tekst: Jan Brzechwa, reżyseria, scenariusz i animacja: Marcin Marzec, muzyka: Michał Makulski, lalki: Krzysztof Szafraniec, Jan Pieczątkowski.

Tego samego dnia o godzinie 17:00 na miejskiej widowni przy Wałach von Plauena zostanie wyświetlony animowany film familijny „Zambezia” w reżyserii Wayne Thornley'a /1 godz. 23 min./.

W samym sercu Afryki, nieopodal majestatycznego wodospadu, leży imponująca ptasia metropolia - Zambezia. Młody sokół, skuszony obietnicą sławy, opuszcza rodzinną dżunglę, by - wbrew woli strachliwego ojca - odwiedzić stolicę pierzastych i przystąpić do prestiżowej eskadry myśliwców, szkolonych do patrolowania nieba nad Zambezią. Zatroskany losem potomka ojciec rusza jego śladem, ale wkrótce zostaje schwytany przez niesympatycznego jaszczura. Złoczyńca chce wykorzystać sokoła do niecnego planu przejęcia kontroli nad ptasim rezerwatem. Od tej chwili przyszłość całej Zambezii spocznie na skrzydłach młodego bohatera oraz jego wiernej przyjaciółki W Zambezi mieszka młody i ambitny sokół imieniem Kai. Kiedy krainie zagraża niebezpieczeństwo, tylko on może ją uratować.

Kolejną filmową niespodzianką będzie "Blue Jasmine" w reżyserii Woody Allena /1 godz. 38 min/. Początek godzina 18:30, również na miejskiej widowni przy Wałach von Plauena.

Przechodząca kryzys gospodyni domowa przeprowadza się z Nowego Jorku do San Francisco, gdzie ponownie nawiązuje kontakt ze swoją siostrą.


informacja: Centrum Kultury i Edukacji
opisy filmów od dystrybutora

	http://m.82-200.pl/2017/08/orig/zakonczenie-wakacji17-1592.jpg