Piątek, 27 stycznia 2023. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Malborskie Centrum Wolontariatu zaprasza do współpracy

2017-08-21 08:57:13 (ost. akt: 2017-08-21 09:06:11)

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem i włączyć się dobrowolnie w pracę na rzecz innych, zgłoś się do Malborskiego Centrum Wolontariatu. Oficjalne otwarcie placówki nastąpi we wrześniu tego roku, ale już dziś możesz skorzystać z jej porad.

Centrum Wolontariatu to inicjatywa Fundacji „Grupa Zainteresowania Alternatywnego”. Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta przez burmistrza Malborka Marka Charzewskiego. Magdalena Adamska, prezes Fundacji, starała się o otworzenie Centrum od ponad pół roku. Organizatorzy widzą dużą potrzebę istnienia tego typu placówki, która promuje ideę wolontariatu i tę formę aktywności społecznej. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta Malborka szczegółowo omówiono zasady współpracy.

Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego ma spore doświadczenie w koordynacji wolontariatem. Osoby tworzące fundacje, zajmują się tym przeszło 6 lat. Członkowie i wolontariusze fundacji szkolą się pod okiem najlepszych specjalistów w regionie. Ściśle współpracują z Regionalnym Centrum Wolontariatu z Gdańska oraz z Elbląga.

Siedziba Centrum Wolontariatu mieści się w Wydziale Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Malborka na ul. Kościuszki 54.

Centrum ma być miejscem spotkań i odpraw dla wolontariuszy, którzy działają na rzecz miasta oraz organizacji pozarządowych w naszym mieście. Docelowo Centrum prowadzić będzie szeroko rozumiane pośrednictwo wolontariatu. Każda organizacja pozarządowa, instytucja oraz jednostka samorządowa będzie mogła skorzystać z usług placówki. Centrum prowadzić będzie rożne sekcje wolontariatu specjalistycznego. Jedną z nich jest uruchamiana sekcja wolontariatu medycznego, gdzie każdy pasjonat ratownictwa będzie mógł pomagać, a jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania. Kolejnym pomysłem jest sieciowanie szkolnych klubów wolontariatu na terenie Malborka i okolic.

Przed wolontariuszami stoi obecnie jeden z większych sprawdzianów dotyczących koordynacji wolontariatem - Castle Triathlon Malbork. Na obsługę tego wydarzenia potrzeba jest blisko 300 wolontariuszy.

Wszystkich chętnych podjęciem współpracy, Centrum zaprasza do kontaktu poprzez Facebook, pod numerem telefonu 512-567-343 oraz mailem: gzamalbork@gmail.com.

Centrum będzie prowadzić swoje dyżury oraz akcje promujące działania. O szczegółach Centrum będzie informować na bieżąco.