Piątek, 7 października 2022. Imieniny Krystyna, Marii, Marka

Hokeiści z Malborka w ligowych rozgrywkach

2016-12-12 12:38:12 (ost. akt: 2016-12-12 12:42:08)

Piątka zawodników UKS Bombek SP3 w minioną niedzielę uczestniczyła w rozgrywkach hokeja na lodzie w Poznaniu przeciwko ŁKH Łódź.

Przypomnijmy, że nasi zawodnicy aby mogli uczestniczyć w rozgrywkach są wypożyczeni do Klubu PTH Poznań. Malborskie lodowisko nie spełnia wymogów do rozgrywek prowadzonych przez PZHL (niepełen wymiar). Niestety obydwa mecze zakończyły się porażką, jednak nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, Bartosz Seńko i Michał Muczeński zaliczyli pierwsze bramki. W składzie wspólnej drużyny zagrali także: Kacper Dorobek, Miłosz Rukat i Łukasz Piór.

Kolejne mecze naszych żaków młodszych już za tydzień przeciwko Legii Warszawa. Bartosz Grabara i Michał Nawrocki rozgrywali mecze w kategorii młodzika. Nasi zawodnicy w tym sezonie reprezentują Sokoły Toruń. W Bytomiu z Polonią pierwszy mecz zakończył się porażką, w dniu następnym po regulaminowym czasie oraz dogrywce o zwycięstwie Torunia zadecydowały karne. Nasi zawodnicy za tydzień będą rywalizowali z ŁKH Łódź w ramach eliminacji mistrzostw Polski w kategorii żak starszy i młodzik a 19 grudnia jadą na międzynarodowy turniej hokeja na lodzie w Czechach. Michał Sadowski w tym sezonie reprezentuje barwy GKS Stoczniowiec Gdańsk. W miniony weekend uczestniczył w meczach eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior młodszy. Mecz z Tychami zakończył się wynikiem 3:7 a Unią Oświęcim 3:4. Kolejne mecze za tydzień w Tychach.

W Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie w Malborku organizowanej przez SP3 i OSiR kolejną wygraną zaliczyli zawodnicy UKS Bombek SP3 wygrywając wysoko 13:1 z beniaminkiem Gryf Gardeja, starsi koledzy z Bombers zremisowali 6:6 z Grom Morąg, Grizzlies Gdynia zwyciężyła 11:2 Marvin's Oliwa Hockey Team Gdańsk. W tabeli z 12 pkt prowadzi UKS Bombek SP3 przed Gryf Gardeja - 6pkt, Bombers Malbork - 5pkt, Media Team Gdańsk - 4pkt, Grizzlies Gdynia - 3pkt, Marvin's Gdańsk - 2pkt i Grom Morąg - 1pkt.
Za tydzień 18 grudnia V kolejka rozgrywek, mecze godz 8'00 mecz I - UKS Bombek SP3 - Marvin's Oliwa Gdańsk. W tabeli strzelców trzy pierwsze miejsca zajmują zawodnicy UKS Bombek SP3 - Maciej Cyganowski - 9 bramek, Daniel Szajstek - 7 i Radek Czerniewski - 6.
godz 9'30 mecz II - Bombers Malbork - Grizzlies Gdynia
godz 11'00 mecz III - Media Team Gdańsk - Grom Morąg
pauza - TH Gryf Gardeja.

Zawodnicy z rocznika 2005/2006 28/30 grudnia będą uczestniczyli w międzynarodowym turnieju Warrior Cup w Katowicach.

Hokej w Malborku wspierają : Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Sport Rebel Ruda Śląska.