Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Magiczny czas podczas Magic Malbork 2017 - Rytmy ulicy

2017-08-14 09:49:48 (ost. akt: 2017-08-14 11:58:52)

Magia światła, magia muzyki, magia tańca, magia sztuki ulicznej. Tak w największym skrócie można opisać to, co zobaczyliśmy w miniony weekend na ulicach naszego miasta podczas dziewiątej edycji imprezy Magic Malbork. Artyści czarowali zebraną publiczność swoimi pokazami i umiejętnościami, a różnorodność programu sprawiła, że każdy, niezależnie od wieku, mógł wybrać dla siebie coś naprawdę interesującego.

Pierwszy, niezwykle upalny dzień rozpoczął się filmowo. Na Wałach von Plauena było Kino pod chmurką, natomiast w Sklepach Cynamonowych projekcja filmu niemego "Symfonia zmysłów". I pewnie nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego, gdyby nie towarzysząca obrazowi muzyka na żywo w wykonaniu Janusza Zdunka + Marienburg, którzy po mistrzowsku stworzyli dramaturgię akcji.

W kolejnych odsłonach miłośnicy muzyki mogli posłuchać szalenie energetycznych koncertów w wykonaniu takich zespołów jak "Bubliczki" i ich bałkański temperament, cygański spontan, żydowska aura i polskie i kaszubskie treści, "Bibot" z charyzmatycznym wokalistą i świetną sekcją dętą, łączący jazz z rapem i muzyką elektroniczną, "Caravana Banda" i mieszanka rytmów hiszpańskich z bałkańskimi przyozdobiona tańcem i głosem flamenco oraz "Dagadana", która znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej.

Artyści występowali w różnych miejscach w centrum miasta oraz okolicach zamku. Na ulicach można było zobaczyć żywe rzeźby grupy "Street Art Masters", pokazy akrobatyczne braci Kamila i Krystiana Kłeczek, akrobatyczno-taneczne grupy "Everest Produktion", rolkarzy "Sportrebel", pokazy parktour trójmiejskiego klubu sportowego "Movement", mistrzowskie popisy "Zośki" w wykonaniu Rafała Kalety i Arka Stanka oraz przedstawienia teatrów ulicznych "Kubik" i "Pinezka" " i występy iluzjonisty - "polskiego Davida Copperfielda" Jędrzeja Bukowskiego.

Magiczną muzyczną i dość mokrą niespodzianką zaskoczyła publiczność malborska młodzież, która do melodii "Money, money, money" zespołu ABBY zatańczyła w strumieniach równie tańczącej fontanny. Ten energetyczny flash mob przygotował Teatr Dwa Słowa z MCKiE pod kierunkiem Violetty Jankowiak z gościnnym udziałem grupy tanecznej SDF prowadzonej przez Katarzynę Kazimierczyk oraz z Młodzieżową Radą Miasta Malborka.

Całkowitą nowością była Eksplozja Kolorów Holi, która nastąpiła w sobotę na Wałach von Plauena. Cztery wyrzuty w rytm muzyki i cztery razy radość, taniec, zabawa... wszyscy bawili się jak dzieci. I jak dzieci po dobrej zabawie musieli się potem porządnie umyć. W organizacji tego wydarzenia duży wkład miała również Młodzieżowa Rada Miasta Malborka.

Finalnymi wydarzeniami obu dni były nocne multimedialne spektakle "Magia Światła" z efektami pirotechnicznymi, grafiką laserową, video mappingiem, pokazem akrobatycznym w wykonaniu zwycięzców programu "Mam Talent" Delfiny i Bartka oraz występem grupy bębniarzy Ryszarda Bazarnika.

Niestety, w piątek przed drugim spektaklem mieliśmy zupełnie inne, nie planowane efekty świetlne, których reżyserem była sama natura. W wyniku burzy, ulewy i silnego wiatru trzeba było odwołać drugie widowisko i zająć się ratowaniem sprzętu. Na szczęście sytuację udało się opanować i w sobotę już bez problemów zrealizowane zostały wszystkie punkty programu.

Nie byłoby prawdziwej magii światła, gdyby nie pokaz sztucznych ogni, a towarzysząca mu piosenka "Time to say good bay" wyraźnie dała znać, że magiczna noc w magicznym mieście niestety dobiega już końca.

A za rok jubileuszowy X Magic Malbork, na który zapraszamy Państwo już dziś.

	http://m.82-200.pl/2017/08/orig/magic-malbork-1557.jpg