środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

XIII Puchar Polski Karate Kyokushin Juniorów Młodszych i Młodzików Ciechanów

2016-12-12 11:42:24 (ost. akt: 2016-12-12 12:32:05)

W sali sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie razem z XXXIII Pucharem Polski Seniorów odbył się kolejny Puchar Polski Juniorów i Młodzików. Zawody łącznie zgromadziły ponad 300 zawodników z ok. 80 klubów karate kyokushin z całej Polski. W turnieju uczestniczyła skromna trzy-osobowa reprezentacja i ….. odniosła największy sukces drużynowy w historii klubu.

Zaczęło się od kata – układów technicznych. Niezawodny Hubert Philipp po raz kolejny udowodnił, że jest obecnie najlepszym juniorem w tej kategorii w kraju. Młodzik Miłosz Wolak pozazdrościł sukcesów starszemu koledze i też pierwszy raz na tak dużej imprezie wygrał swoją kategorię.

Potem było kumite – wolna walka. Rozpoczął Hubert, który w ćwierćfinale pokonał przez wazari Krzysztofa Alickiego z Suwałk. W półfinale powtórzył wazari i wygrał z Dariuszem Bochnia z Jasła. W obu walkach było jednak widać zmęczenie , które nałożyło się przez ostatnie tygodnie na naszego zawodnika. Dopiero w finale Hubert odzyskał swój rytm walki i nie dał żadnych szans Rizvan Shabaevowi z Łomży, wygrywając zdecydowanie przez wskazanie sędziów. Niezawodna Zuzanna Jaremko z Kwidzyna, w kategorii młodziczek +55 kg pochód po złoty medal rozpoczęła pewnie zwyciężając w ćwierćfinale Aleksandrę Sadlak z Ostrołęki. W półfinale naszej zawodniczce nie dała rady Maja Begicz z Ełku. Natomiast w finale Zuzi udał się rewanż za finał Pucharu Europy w Lublinie i pokonała przez wskazanie Karolinę Barylak z Przeworska. Młodzik Miłosz Wolak zaskoczony sukcesem w kata również w kumite radził sobie bardzo dobrze. W eliminacjach pewnie pokonał Maksymiliana Rapacz z Nowego Targu. W ćwierćfinale poradził sobie z Tomaszem Kowalewskim z Olsztyna. Kiedy zdawało się, że będziemy mieli kolejnego zawodnika w finale, niestety Miłosz trochę odpuścił Piotrowi Granickiemu z Konstancina – Jeziornej. Po pierwszych dwu minutach półfinału sędziowie pomimo lekkiej przewagi Miłosza zarządzili dogrywkę. Przeciwnik lepiej wytrzymał to kondycyjnie i stosunkiem głosów 4 do 1 przeszedł do finału. Trzecie miejsce i tak należy uznać za wielki sukces Miłosza Wolak. Puchar Polski jest bowiem nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski dla tej grupy wiekowej zawodników.

Nikt nie spodziewał się, że w tak licznym gronie zawodników i klubów trzy-osobowa reprezentacja może powalczyć o sukces drużynowy. Niespodziewanie okazało się, że 4 złote i 1 brązowy medal dał Malborskiemu Klubowi Kyokushin Karate drugie miejsce w klasyfikacji końcowej z wynikiem 21 punktów. Niestety pierwsze miejsce przegraliśmy tylko o jeden punkt z klubem z Ostrołęki. Wystarczyłoby tylko, aby Miłosz wszedł do finału a sytuacja byłaby odwrotna i to my cieszylibyśmy się ze złota.

Zawody sędziowali m.in. sensei: Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyński, sekundantem był sensei Marcin Kondra a zawodnikami opiekowała się senpai Marta Owedyk. Kolejny raz Zarząd Malborskiego Klubu Kyokushin Karate składa serdeczne podziękowania senpai Mariuszowi Philipp, który zawiózł reprezentację do Ciechanowa.

Zawody w Ciechanowie były ostatnią imprezą sportową w 2016 roku dla zawodników MKKK. Po nowym roku zacznie się ciężki okres przygotowawczy do startów wiosennych. Młodzicy, juniorzy i seniorzy wystartują w marcu w Mistrzostwach Makroregionu w Gdańsku, w kwietniu czeka ich Mazovia Cup, silny turniej kwalifikacyjny, a w maju najlepsi pojadą do Lyonu we Francji walczyć o medale Mistrzostw Europy.

Informacja i zdjęcia: Wojciech Kunicki