Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ludzie żelaza opanują Zamek Krzyżacki – zbliża się Castle Triathlon Malbork 2017!

2017-08-02 09:32:02 (ost. akt: 2017-08-02 09:38:18)

Już tylko miesiąc pozostał do tegorocznych zawodów Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego, które odbędą się 2 i 3 września 2017 r. To już szesnasta edycja zawodów triathlonowych w Malborku, niepowtarzalnej imprezy u stóp największej ceglanej budowli w Europie – gotyckiego Zamku będącego niegdyś siedzibą państwa krzyżackiego, który jest drugim co do wielkości zamkiem na świecie!

Triathloniści, którzy wystartują w Malborku będą pływać w rzece Nogat, która wije się u stóp Zamku. Trasa kolarska przebiegać będzie przez niezwykle malownicze tereny Żuław Wiślanych, leżące w delcie Wisły. Żuławy to jedyny w Polsce prawie całkowicie płaski teren, co umożliwi zawodnikom niezwykle szybką jazdę podczas etapu kolarskiego. Trasa biegowa Castle Triathlon Malbork przebiega bezpośrednio przez Muzeum Zamkowe i są to jedyne zawody na naszym globie,
których trasa prowadzi bezpośrednio przez tereny muzealne na taką skalę.

Podczas zawodów w Malborku do wyboru będą w tym roku trzy dystanse. Najbardziej prestiżowy z nich to dystans średni (1/2 IM), czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerze i 21,1 km biegu. Na tym dystansie odbędą się Mistrzostwa Polski! Mistrzostwa rozegrane zostaną w kategoriach PRO oraz age-group. Będzie to bez wątpienia sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, a także walka o prestiż i nagrody finansowe.

Ponadto w trakcie Castle Triathlon Malbork 2017 rywalizować będą zawodnicy na dystansie popularnej „ćwiartki” (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz na pełnym dystansie IM, w którym do pokonania jest 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. Na wszystkich dystansach zawodnicy będą mieli możliwość wystartowania w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

„Castle Trathlon Malbork to impreza wyjątkowa głównie ze względu na lokalizację. Widowiskowość tras sprawia, że zawody będą atrakcyjne zarówno dla zawodników, jak i kibiców, którzy na początku września odwiedzą Malbork. Dodatkowo zostaną tu rozegrane Mistrzostwa Polski na dystansie średnim, a to gwarantuje obecność zawodników ze ścisłej krajowej czołówki i wysoki poziom sportowy imprezy. Jesteśmy przekonani, że emocji nie zabraknie” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego to impreza z tradycjami, która jednak stale się rozwija i w tym roku została wzbogacona o imprezę towarzyszącą dla dzieci. Będą to zawody biegowe dla najmłodszych - Malbork Kids. Biegi zostaną rozegrane na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Aby zapisać się na Castle Triathlon Malbork 2017 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.castletriathlon.com. Szczegółowe informacje znajdują się również na facebookowym profilu imprezy: https://www.facebook.com/castletri/