Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Uroczyste zakończenie inwestycji "budowy mostu przez Nogat wraz z dojazdami w Malborku w ciągu dróg krajowych nr 22 i 55"

2017-08-01 07:53:36 (ost. akt: 2017-08-01 08:27:28)

31 lipca pod Urzędem Miasta odbyło się uroczyste zakończenie inwestycji "budowy mostu przez Nogat wraz z dojazdami w Malborku w ciągu dróg krajowych nr 22 i 55"

W uroczystości wzięli udział Kazimierz Smoliński - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Dariusz Drelich - Wojewoda Pomorski, Grzegorz Stosik - Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Marek Charzewski, Burmistrz Malborka oraz reprezentujący inwestora - Karol Markowski - Zastępca Dyrektora GDDKiA Oddziału w Gdańsku, a także przedstawiciele wykonawcy - firmy STRABAG.

Inwestycja oprócz budowy drugiego mostu przez Nogat polegała na rozbudowie układu drogowego do dwóch jezdni i przebudowy skrzyżowań na odcinku 1,8 km. Wzdłuż całej inwestycji powstał ciąg pieszo-rowerowy. Na skrzyżowaniach wykonano nowe sygnalizacje świetlne i wdrożono nowoczesny system kompleksowego, adaptacyjnego sterowania ruchem maksymalizujący przepustowość skrzyżowań w oparciu o rzeczywiste dane o ruchu. System obejmuje nie tylko skrzyżowania na przebudowywanym odcinku, ale kilka innych w ciągu drogi krajowej nr 22 (al. Rodła).

Oficjalne oddanie II nitki mostu na rzece Nogat nastąpiło 3 października 2016 r., do końca lipca 2017 roku trwały natomiast prace na dojazdach oraz prace remontowe na starym moście.

Umowę na budowę drugiej nitki mostu na rzece Nogat wraz z dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 22 i 55 podpisano 14 kwietnia 2015 roku w Szkole Łacińskiej. Prace wykonywała spółka Strabag z Pruszkowa.