Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Jakub Grapentyn z MAL WOPR drugi w Wyścigu Pływackim Dookoła Molo Timex Cup 2017

2017-07-31 09:09:49 (ost. akt: 2017-07-31 09:11:16)

W miniona sobotę odbył się inauguracyjny Wyścig Pływacki Dookoła Mola Timex Cup 2017 pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. W rywalizacji, która odbyła się przy pięknej, słonecznej pogodzie i spokojnym morzu, udział wzięło 164 uczestników. Impreza mająca na celu popularyzację pływania długodystansowego w morzu, odbywa się już od wielu lat w kolejne wakacyjne soboty.

Wyścig, który nie tylko w nazwie ale i w rzeczywistości polega na opłynięciu sopockiego molo, przy różnych warunkach atmosferycznych i różnej temperaturze morza, wymaga z pewnością nie tylko doskonałych umiejętności pływackich ale i hartu ducha. Start ma miejsce przy molo od strony Łazienek Płd. zaś meta mieści się również przy molo ale od strony Łazienek Płn. Zawodnicy maja do pokonania ok. 1200m. Wyścig odbywa się przy stanie zatoki do 3 stopni w skali Beauforta i temperaturze wody nie niższej niż 17 stopni Celsjusza. Uczestnicy wyścigu nie mogą korzystać z płetw, rękawic gumowych, pianek oraz innego pomocniczego sprzętu sportowego. Przed startem mogą jednak pokryć powierzchnię ciała substancją zabezpieczającą przed obniżeniem temperatury ciała w wodzie.

Zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR zaznaczają swój udział w imprezie od wielu już lat. Przypomnijmy, że startowali w nich z powodzeniem m.in. zawodnicy, którzy już zakończyli kariery sportowe; Aleksandra Szymula, rodzeństwo Katarzyna i Jakub Buczyńscy czy malborska mistrzyni Alicja Krauze. W ślad swoich utytułowanych kolegów poszedł w tym roku aktualny zawodnik MAL WOPR Jakub Grapentyn. Dwunastoletni Kuba, startując w kategorii 16 lat i młodsi, spisał się fantastycznie zajmując w klasyfikacji pierwszego wyścigu doskonałe 2 miejsce. Warto powiedzieć, że na mecie wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymują pamiątkowe medale, najlepsi nagrody a imprezę od wielu już lat wspierają Firmy Timex oraz Ziaja. Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwa, również od dawna, Sopocki WOPR.

Tak dobry występ Jakuba z pewnością rozbudził w nim chęć walki w kolejnych edycjach tegorocznego cyklu. Mamy nadzieję, że następne starty będą równie udane. Kolejne wyścigi dookoła molo, których organizatorem jest sopocki MOSiR, odbędą się 12 i 26 sierpnia.

Informacja: MAL WOPR Malbork