Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Magic Malbork 2017

2017-07-27 15:25:54 (ost. akt: 2017-07-28 08:58:59)

Więcej, bardziej… MAGIC MALBORK 2017 – RYTMY ULICY, to jeszcze więcej światła, kolorów, energii i magicznej atmosfery. MAGIC MALBORK 2017 będzie muzyczny, teatralny, filmowy, barwny, aktywny…WYJĄTKOWY!

Muzyczny MAGIC MALBORK 2017
Magic Malbork 2017 upłynie pod znakiem wyjątkowych koncertów w wykonaniu doskonałych muzyków. Jak „opowiedzieć” film muzyką pokaże nam zespół Zdunek & Marienburg, wprowadzając słuchaczy w nastrój oglądanego na ekranie filmu niemego „Symfonia zmysłów”. Nietypowe połączenie muzyki elektronicznej z jazzem oraz folkiem polskim i ukraińskim przedstawi zdobywca dwóch Fryderyków, koncertujący w krajach całego świata zespół DAGADANA. Prawdziwy huragan energii porwie publiczność podczas koncertu Czeskiej Orkiestry Dętej z polską wokalistką Magdą Navarette na froncie – to zespół Caravana Banda – zwariowane połączenie brzmień hiszpańskich, bałkańskich i gypsy jazzowych. Wybuchowy koktajl stanowi również skład zespołu Bibobit – chętnie improwizujących muzyków i prawdziwie charyzmatycznego wokalisty, który zaraża publiczność swoją energią. Czy później będzie spokojniej? NIE! Kiedy na scenę wkroczą Bubliczki chęć do zabawy będzie tym większa, a magiczna mikstura z brzmień kaszubskich, klezmerskich i cygańskich nie pozostawi nikogo obojętnym. A na dokładkę magia rytmu – wyjątkowe [b]bębny Ryszarda Bazarnika prezentowane w dwóch odsłonach – w czasie ulicznych animacji i w wersji fluorescencyjnej podczas nocnych pokazów „Magia Światła”.

Teatralny MAGIC MALBORK 2017
Sierpniowe wydarzenie w Malborku będzie również okazją do spotkania z aktorami i mimami z teatrów ulicznych. Dzięki grupie ze Street Art Masters będziemy mieli wyjątkową okazję, w sercu Malborka spotkać m.in. nowojorską Statuę Wolności! Ta i inne „żywe rzeźby” zabawiać będą przechodniów w okolicach zamku i w centrum miasta przez cały dzień. Każda dziecięca buzia będzie uśmiechnięta po obejrzeniu plenerowego programu cyrkowo-teatralnego „Baśniowa podróż klaunów” w wykonaniu Teatru Kubika, w dobry humor wprawi zapewne wszystkich także spektakl „Pinezkologia”, który zaprezentuje Teatr (a jakże!) Pinezka. W czasie Magic Malbork nie zabraknie jednakże miejsca na poważną refleksję, do której skłoni nas spektakl „Bosi na ulicach świata” w wykonaniu Teatru „Dwa Słowa” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Nie zapominajmy również o teatrze, który pobudza każdą wyobraźnię – przedstawienia iluzji scenicznej w wykonaniu Jędrzeja Bukowskiego to ważny element każdej magicznej imprezy…

Filmowy MAGIC MALBORK 2017
Zapraszamy do Magicznego Kina pod Chmurką – to atrakcja nie tylko dla najmłodszych, świetnie tu bawić się mogą całe rodziny! Wejdź w świat baśni i niezwykłych historii, oglądając zmagania Królewny Śnieżki ze złą macochą oraz historię chłopca o imieniu Pi, który spotyka na swej drodze wiele niesamowitych przygód. Wyjątkowym wydarzeniem dla koneserów będzie także projekcja filmu niemego „Symfonia zmysłów” z Gretą Garbo, do którego muzykę na żywo zagrają muzycy z zespołu Janusz Zdunek & Marienburg.

Barwny MAGIC MALBORK 2017
Ożywiony barwami, dosłownie wybuchający kolorami będzie MAGIC MALBORK 2017! Kto chce się przekonać jak dobrze zrobić sobie Dzień Dziecka w środku sierpnia i ubrudzić się w najbardziej fantazyjny z możliwych sposobów nie może ominąć Eksplozji Kolorów Holi – happeningu, podczas którego wyrzucane w górę przez uczestników proszki barwią ich w przeróżny sposób. Wieczorem, spacerując w centrum miasta, zostaniemy wprowadzeni w magiczny nastrój dzięki romantycznej, barwnej iluminacji budynków oraz różnobarwnym lampionom i kolorowym wstążkom. Kolorami rozbłyśnie w sobotni wieczór niebo podczas pokazu sztucznych ogni Nasycony barwami będzie także wieczorny spektakl „Magia Światła” podczas którego zobaczymy nie tylko efektowne lasery i video mapping, pirotechnikę sceniczną i kolorowe gejzery wodne, ale również akrobatów i muzyków, którzy dodadzą widowisku kolorytu fluorescencyjnymi strojami i bębnami.

Aktywny MAGIC MALBORK 2017
Ulubieńcy publiczności, odważni, imponujący formą i sprawnością – tacy właśnie są akrobaci, których każdego roku zapraszamy w sierpniu do Malborka. Zwycięzcy 5. Edycji „Mam Talent” – duet Delfina & Bartek prezentują pełne gracji i wystudiowane do najmniejszego szczegółu popisy akrobatyczne. Skupienia i panowania nad każdym mięśniem wymagają też pokazy balansowania na rękach w wykonaniu Mateusza Bieleckiego z Grupy Everest. Reprezentujący te samą grupę tancerze breakdance zaprezentują w ulicznych rytmach swoje karkołomne popisy. Nie zabraknie tak lubianych przez odbiorców Magic Malbork rolkarzy z grupy Sportrebel oraz po raz drugi prezentujących się w Malborku akrobatów miejskich - grupy parkour z KS Movement. Ciekawą atrakcją będą także pokazy akrobacji na trampolinie w wykonaniu Braci Kłeczek oraz popisy gry w zośkę prezentowane przez mistrzowski duet – Rafała Kaletę i Arka Stanka.

Zapraszamy na MAGIC MALBORK 2017 – RYTMY ULICY - wielobarwny, dynamiczny i radosny festiwal światła i sztuki ulicznej!

Więcej informacji o imprezie, programie, artystach i atrakcji na oficjalnej stronie www.magicmalbork.pl

Program
Artyści
Sponsorzy i partnerzy wydarzenia:
http://magic.malbork.pl/wp-content/uploads/2017/07/MagicMalbork_2017_loga_-1024x640.jpg