Niedziela, 26 marca 2023. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Beata Krakowiak obsypana nagrodami na konkursie piosenki BIM BOM

2016-12-12 10:07:41 (ost. akt: 2016-12-12 10:55:55)

W miniony weekend w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku odbył się X Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyka BIM BOM.

Do konkursu zgłosiło się 11 zespołów wokalnych i 71 solistów, w trzech grupach wiekowych 7-10, 11-14 i 15-19 lat. Przesłuchania konkursowe odbyły się w sobotę (10.12), natomiast w niedzielę podczas Koncertu Galowego wystąpili najlepiej ocenieni wykonawcy. Wśród nich nie zabrakło młodych wokalistów z Malborka, których przygotowała Maria Seibert.

Najwięcej nagród "zgarnęła" Beata Krakowiak z I LO za piosenkę „Moknie w deszczu diabeł”, która otrzymała właściwie wszystkie możliwe wyróżnienia. Najważniejsza z nich to Grand Prix Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, poza tym Nagrody Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha za osobowość sceniczną i za najlepszą interpretację piosenki, Nagroda Dyrektora Cappella Gedanensis Marka Więcławka w formie recitalu oraz Nagroda Dyrektora Teatru Otwartego Dariusz S. Wójcika - zaproszenie do udziału w koncercie XIX Muzycznego Roku dla Przymorza.

Kolejni nagrodzeni wykonawcy z Malborka to Jolanta Duda z II LO - II miejsce za piosenkę "Szyba" i zespół "Balbinki" z MCKiE - I miejsce za piosenkę "Chcemy". W skład zespołu weszli: Mikołaj Tomala, Agata Olszewska, Otylia Osińska, Zuzanna Jędrzejczak i Nikola Kuzikowska.

Grudzień i styczeń to okres wytężonej pracy dla podopiecznych Marii Seibert. Już w tym tygodniu wystąpią na Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym Kolęd i Pastorałek
"Nad Światem Cicha Noc" w Gdańsku, w niedzielę, 18 grudnia zapraszamy na koncert "Balbin" na Jarmarku Adwentowym na placu Kazimierza Jagiellończyka a 6 stycznia 2017 r. na charytatywny koncert kolęd do Karwanu.

zdjęcia: archiwum studia wokalnego "Balbiny"

http://