Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Burmistrz odwiedził malborskich harcerzy na obozie w Papierni

2017-07-07 08:04:15 (ost. akt: 2017-07-07 10:53:02)

We wtorek 4 lipca Burmistrz Miasta Marek Charzewski odwiedził bazę Hufca ZHP Malbork w Papierni k/Lipusza. Jak co roku, odpoczywają tam dzieci i młodzież z powiatu malborskiego, a organizację akcji letniej wspomaga Urząd Miasta Malborka.

Burmistrzowi w odwiedzinach towarzyszył Harcmistrz Ryszard Siekierski. Obecnie w bazie trwa kolonia zuchowa, w której uczestniczą trzy podobozy: dwa z Malborka oraz jeden z Trójmiasta. Łącznie około 150 osób z opiekunami. Na drugi turnus do Lipusza przyjedzie dwa podobozy z Malborka i jeden z Torunia.

Uczestnikom wakacyjnej przygody w pierwszym tygodniu nie dopisuje aura, jednak na ich twarzach gościła radość i zadowolenie. Mogą bowiem zażyć harcerskiej przygody i mieszkać w namiotach w lesie nad jeziorem. Podczas obozu uczestnicy uczą się piosenek harcerskich, bawią się w podchody i inne gry terenowe. Wzorem lat poprzednich czeka ich zwiedzanie pięknej ziemi kaszubskiej. W 2016 roku podczas akcji letniej harcerze kilkakrotnie wyjeżdżali do Aquaparku w Bytowie i Kościerzynie, do fabryki porcelany w Lubianie oraz Skansenu we Wdzydzach Kiszewskich.

Uśmiech i zadowolenie dzieci i młodzieży spędzającej wakacje w Papierni k/Lipusza jest największym podziękowaniem dla władz miasta, które corocznie finansowo wspomagają Hufiec ZHP Malbork, umożliwiając organizację Akcji Letniej dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.