Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Burmistrz wręczył medale i puchary najlepszym kajakarzom województwa pomorskiego

2017-07-04 15:22:33 (ost. akt: 2017-07-04 20:18:04)

W sobotę 01.07.2017 r. Malborski Klub Sportowy Nogat był gospodarzem i organizatorem Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Kajakarstwie. Regaty odbywały się na Nogacie na wysokości przystani klubu.

W zawodach brało udział ok. 120 zawodniczek i zawodników z 10 zgłoszonych klubów, którzy ścigali się na dystansach 500m,1000 m i 2000mw kategoriach senior, junior, młodzik oraz dzieci.

Były to regaty w których startujący zawodnicy walczyli o medale i tytuły mistrza województwa. Należy wspomnieć, że wielu startujących zawodników to ścisła czołówka krajowa i reprezentanci kadry narodowej. Szczególnie na wysokim poziomie były obsadzone kategorie, junior i senior. Wszyscy startujący malborscy kajakarze spisali się bardzo dobrze zajmując miejsca w czołówce swoich wyścigów.

W wyścigach juniorów młodszych najlepszym malborskim zawodnikiem okazał się Wiktor Żarski z Nogatu który w K-1 na dystansie 1000 m zdobył tytuł wicemistrza województwa a na dystansie 500m miejsce III

Wśród młodzików najlepszym zawodnikiem Nogatu był Jakub Majkrzak.
W konkurencji K-1 2000 m zajął po eliminacjach w finale III miejsce, a jego kolega klubowy Mateusz Stec był na VI miejscu.

W licznie obsadzonej kategorii dzieci rocznika 2006 na dystansie 500 m czwartym zawodnikiem województwa pomorskiego okazał się zawodnik Nogatu Maksymilian Stec .

Przed malborskimi kajakarzami bezpośredni okres przygotowań do udziału w Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym , następnie wyjazd na dwutygodniowe zgrupowanie w Dyminie przed Mistrzostwami Polski Juniorów i Mistrzostwami Polski Młodzików . Grupa młodszych zawodników , młodzików i dzieci wyjeżdża na obóz szkoleniowy do miejscowości Szteklin .
Malborski Klub Sportowy Nogat dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji regat. Dziękujemy za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zawodów zarówno na lądzie jak i na wodzie jednostkom Komendy Powiatowej Policji , Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej w Malborku .

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta i chłopców w wieku od 10-15 lat do udziału w treningach kajakowych na przystani MKS Nogat przy ul. Wileńskiej 1 codziennie w godzinach 10-12.
Tel. kontakt. 696027287

Zapewniamy :
-całoroczne i bezpieczne szkolenie sportowe w zakresie kajakarstwa zapewniające wszechstronny rozwój
- udział w zawodach kajakowych
-udział w letnich i zimowych obozach sportowych
- w okresie zimowym zajęcia na basenie, sali, siłowni

Andrzej Lewandowski MKS Nogat