środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Samochody i kradzieże sadzonek w Parku Północnym

2017-07-03 15:07:13 (ost. akt: 2017-07-03 15:21:10)

W piątek 29 czerwca br. wykonawca prac realizujących projekt pn.: „Ochrona wód i przywracanie różnorodności biologicznej na terenie MOF Malbork-Sztum” w Parku Północnym w Malborku, sfotografował kolejnego niesfornego kierowcę poruszającego się po nowej ścieżce pieszo-rowerowej, który nie zastosował się do oznakowania ścieżki od strony ulicy Sportowej. W chwili obecnej trwa ustalanie tożsamości kierującego, w stosunku do którego zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

Dodatkowo na kolejnych zdjęciach pokazano koleiny po samochodach osobowych, w okolicy bramy ogrodów działkowych, na świeżo nasadzonej trawie. Świadczy to o tym, iż mimo udostępnienia przez ogrody działkowe miejsc do parkowania na terenie działek, nadal niektórzy ich użytkownicy pragną podjechać jak najbliżej.

Zdarzają się również przypadki kradzieży świeżo nasadzonych roślin. Dzisiaj otrzymaliśmy informację o przywłaszczeniu około 40 sztuk sadzonek, głównie wrzosu ale także szlachetnych cyprysów i kostrzewy. Informujemy "miłośników" roślin, że wykonawca partiami znakuje sadzonki, co umożliwi identyfikację ich pochodzenie.

Dodatkowo Park zostaje objęty systemem mobilnego monitoringu. Zapewnieni to bezpieczeństwo odpoczywających tam osób, jak również stanowić będzie skuteczną ochronę przed kradzieżami nasadzeń i dewastacją terenu.