środa, 29 czerwca 2022. Imieniny Pawła, Piotra, Salomei

Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS w ZSP nr 4

2016-12-09 09:11:31 (ost. akt: 2016-12-09 09:26:51)

W dniu Międzynarodowego Dnia Walki z AIDS czyli 1 grudnia, uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w Malborku uczący się w budynku CEZ wzięli udział w akcji „ Czerwona wstążeczka”. Organizatorem akcji była Mariola Karaś – pedagog szkolny, a cała impreza odbywała się pod hasłem: „ Bądź solidarny, pokaż że nie jest ci obojętny los drugiego człowieka”.

Tego dnia przedstawiciele młodzieży (uczniowie klasy II fryzjer i II kucharz) spotkali się przed budynkiem szkoły, aby zapalić świeczki ułożone w kształcie czerwonej wstążeczki, która jest symbolem walki z AIDS. W szkole przygotowany został stolik edukacyjny z ulotkami dotyczącymi tematyki HIV/AIDS oraz koszyczek, w którym znajdowały sie przygotowane przez uczniów czerwone wstążeczki.

Każdy zainteresowany, uczeń czy nauczyciel, mógł tego dnia przypiąć sobie czerwoną wstążeczkę na znak solidarności z ludźmi chorymi na AIDS i zarażonymi wirusem HIV.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów co bardzo cieszy, bowiem jej celem było szerzenie tolerancji dla osób chorych i dyskryminowanych. Celem jej było również zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem i skalę choroby AIDS na świecie.