środa, 28 lutego 2024. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Promocja kwartalnika Prowincja

2017-06-28 08:50:28 (ost. akt: 2017-06-28 09:07:54)

Malborskie Stowarzyszenie OŚ zaprasza czytelników „Prowincji” na spotkanie z przedstawicielami redakcji, które odbędzie się 5 lipca o godz. 17 w Sali konferencyjnej Wydziału Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą.

Podczas spotkania dowiemy się co kryje najnowszy, 28 numer kwartalnika.
- Poetyckich wzruszeń dostarczą Państwu znany nam już Alfred Kohn i debiutujący na naszych łamach: Łucja Dudzińska, Katarzyna Kuroczka, Ewa Poniznik i Piotr Michna. Literackie opowieści tym razem autorstwa Marka Stokowskiego, Grzegorza Pełczyńskiego i Ryszarda Filbrandta- zapowiada we wstępie Redakcja.

Nie zabranie także wycieczki po naszym regionie.
- Po naszej prowincji oprowadza Andrzej Kasperek, miłośnik Żuław, już nie „krzok” ale coraz bardziej „pniok” i wie co pisze o swoim Nowym Dworze Gdańskim. Ponadto Tomasz Jagielski zaprasza do Grabin-Zameczka. Andrzej Czapliński, mimo, że z Dzierzgonia wiedzie nas do cesarskich Kadyn na łowieckie wspomnienia, a Dominik Żyłowski, elbląski fotografik, filozof i bibliotekarz snuje się po nostalgicznych żuławskich wodach, od Gdańskiej Głowy aż po Jeziorak- wymienia Redakcja.

W czasopiśmie oczywiście dużo, dużo więcej, natomiast podczas spotkania będzie jak zawsze możliwość, by porozmawiać z autorami i dowiedzieć się w jaki sposób szukali materiałów do swoich tekstów.
http://m.82-200.pl/2017/06/orig/promocja-kwartalnika-prowincja28-1431.jpg
Fot. Okładka 28. Numeru Prowincji autorstwa Mariusza Stawarskiego