Czwartek, 8 grudnia 2022. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

II Edycja Malborskiego Forum Pomocowego

2016-12-08 09:00:19 (ost. akt: 2016-12-08 09:27:21)

Stowarzyszenie Malborskie Forum Pomocowe, Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Blog pomocowy „Lokalna Gazeta Obywatelska”. Mają zaszczyt serdeczne zaprosić do wzięcia udziału w II Edycji Malborskiego Forum Pomocowego

To otwarta konferencja publiczna dla mieszkańców miasta, przedstawicieli służb, instytucji miejskich, urzędów, liderów organizacji i stowarzyszeń pomocowych, wolontariuszy kół pomocowych, kościołów, towarzystw wspierających ubogich, bezdomnych, we wszelkich aspektach pomocy.
Ludzi otwartego serca, pełnych empatii i zrozumienia innych.
Ludzi różnych profesji, sfer, światopoglądów i denominacji. Wszystkich jakże przeróżnej wielkiej rodziny organizmu naszego Miasta. Dla których; altruizm, szacunek dla współmieszkańców chęć niesienia pomocy - nie pozwala być obojętnymi na potrzeby.

Na potrzeby tych, którzy może nie potrafią, może w wyniku przeróżnych perturbacji życiowych mają skromnie , mają mniej niż skromnie, mniej umieją, nie są w stanie, nie są sprawni. Są często marginalizowani w wielu aspektach funkcjonowania społeczności Miasta. Takich, których w nomenklaturze urzędowych paragrafów, nazywa się ludźmi z obszaru wykluczenia społecznego. To właśnie z myślą o Nich to spotkanie.

Miejsce - Sala konferencyjna na parter budynku Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Malborka (dawne Malbork Welcome Center) ul. Tadeusza Kościuszki 54.
Czas – 14 grudnia br. (środa) godzina 17.00 do 19.00 (przewidziane zakończenie spotkania)
Moderatorami dyskusji panelowej będą Dorota Ardziejewska - Zbór SYLOE (Kościół Boży w Chrystusie) oraz Waldemar Klawiński - Malborska Rada Organizacji Pozarządowych.
Podczas spotkania przedstawione zostaną między innymi;
⦁ Założenia społeczne programu „Malbork na Plus” realizowanego w ramach rewitalizacji miasta – przedstawią realizatorki projektu z ramienia Urzędu Miasta – Anna Olkowska - Jacyno i Ewelina Tałałaj oraz Monika Sasin.
⦁ Krótką informacje o uruchomieniu w Malborku pragmatycznych, profesjonalnych instrumentów przeciwdziałania zjawiskom handlu ludźmi i pracy niewolniczej – przedstawi Krzysztof Steiner z Malborskiej placówki Armii Zbawienia
⦁ Prezentacja pomysłów, propozycji działań pomocowych mieszkańców, instytucji organizacji
Ta część z uwagi na uzupełnianie tematów, osób chętnych do wystąpień – może ulegać logistycznym modyfikacjom. W związku z powyższym liczymy na indywidualne nawiązywanie kontaktów, dyskusje, uszczegółowienie problematyki, wytłumaczenie szczegółów zainteresowanym, etc, etc. podczas przerwy kawowej w trakcie spotkania, po nim, itp.
Chętnych chcących przybyć na konferencje prosimy o zgłoszenie oraz potwierdzenie swojego uczestnictwa, które prosimy kierować na adres poczty elektronicznej copmalbork@gmail.com lub telefonicznie pod nr. 695 776 898.

W imieniu organizatorów
Krzysztof Hajbowicz
pomysłodawca i twórca Forum
Gazeta Obywatelska
Stowarzyszenie Malborskie Forum Pomocowe