Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Bombers z VI miejscem w finale Mistrzostw Polski

2017-06-26 11:07:53 (ost. akt: 2017-06-26 11:10:47)

VI miejsce w finale Mistrzostw Polski w hokeju na rolkach PLHR zajęli zawodnicy Bombers Malbork w miniony weekend w Świdnicy. To tam za miesiąc rozgrywane będą mistrzostwa Świata w hokeju na rolkach w ramach The World Games Wrocław 2017 a mistrzostwa Polski seniorów były generalna próbą przed największą imprezą sportową w Polsce.

Przypomnijmy, że rok temu w Opolu Bombersi zajęli 8 miejsce. Aby zagrać w finale trzeba było zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w eliminacjach Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach.

Bombers awansował do najlepszej ósemki z drugiego miejsca, tuż za Mad Dogs Sopot. W finałach zabrakło doświadczenia i odrobinę szczęścia. W rozgrywkach grupowych nasi zawodnicy zwyciężyli Luce Powerslide 7:4 i ŁKH Łódź 8:3. Aby awansować do półfinału bezpośrednio z pierwszego miejsca z grupy Bombersi mogli nawet przegrać z faworyzowanym zespołem Mad Dogs, jednak nie więcej niż różnicą 3 bramek. Tak się nie stało, ostatecznie przegraliśmy 1:8 i z trzeciego miejsca przyszło walczyć w barażach o półfinał z obrońcami tytułu mistrza Polski Marsjanami Opole, w którego składzie grali także reprezentanci Polski w hokeju na lodzie. Marsjanie zwyciężyli 11:4, wygrywając także półfinał z CCM Mad Dogs Sopot 6:2 i w finale z Polonią Bytom (brązowy medal w rozgrywkach ekstraligi hokeja na lodzie) 4:2. Bombersi zatem walczyli o piąte miejsce, a przeciwnikiem kolejny raz był zespół z Bielska Białej. Luce Powerslide wygrali z Bombers 9:6.

Tytuł Mistrza Polski zdobyli Marsjanie Opole, wicemistrz Polonia Bytom, brązowy medal dla CCM Mad Dogs Sopot, kolejne miejsca Naprzód Janów Katowice, Luce Powerslide Bielsko Biała, Bombers Malbork, Czarne Pantery Cieszyn i ŁKH Łódź. Malborski team wzmocniony zawodnikami ekstraligowego zepołu MH Automatyki 2014 Gdańsk zagrał w składzie: Maciej Mozołowski, Michał Sadowski, Daniel Szajstek (1 bramka), Piotr Sadowski, Michał Nawrocki (4 bramki), Sławomir Nawrocki, Radek Czerniewski, Maciej Mindak, Paweł Dzięgiel, Maciej Rompkowski (3 bramki), Oskar Lehmann (5 bramek), Kacper Rózycki (4 bramki), Gilbert Leśniak (1 bramka) i Szymon Marzec (7 bramek), Maciej Cyganowski i Wiktor Kopyciński.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Apteka Witaminka, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.