Niedziela, 4 czerwca 2023. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Podsumowanie sezonu 2016/2017 Sekcji Pływackiej MAL WOPR

2017-06-26 10:46:16 (ost. akt: 2017-06-26 10:49:55)

Po raz kolejny pogoda dopisała zawodnikom Sekcji Pływackiej MAL WOPR, którzy wraz ze swoimi rodzinami spotkali się na gościnnych terenach OSiR-u w trakcie podsumowania sezonu pływackiego 2016/2017.

Spotkanie rozpoczęła Iwona Ciecholewska witając przedstawicieli władz miasta i starostwa na czele z burmistrzem Malborka Markiem Charzewskim oraz rodziców i samych zawodników. W dalszej części spotkania Iwona Ciecholewska przedstawiła osiągnięcia mijającego sezonu Sekcji Pływackiej MAL WOPR w liczbach i nie tylko:
- 74 pływaków w dwóch grupach treningowych,
- 38 zawodników z licencją PZP,
- 571 godzin treningowych,
- 1151,9 km przepłynięte w wodzie,
- 28-krotny udział w zawodach okręgowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych
- 187 zdobytych medali w tym; 63 złote, 61 srebrnych i 63 brązowe
- 16 odwiedzonych miasta w kraju i za granicą
- 3 zgrupowania kadr
- i tradycyjnie już niezliczona liczba wzruszeń, wrażeń i emocji

We wrześniu 2016 pływacy MAL WOPR rozpoczęli kolejny sezon pływacki. Startowali w Gdyni, Łodzi, Kościerzynie, Poznaniu, Tczewie, Gdańsku, Lęborku, Olsztynie, Bochni, Rawie Mazowieckiej, Gliwicach, Warszawie, Lublinie, Słupsku, Opolu oraz w partnerskim mieście Nordhorn w Niemczech. Malborscy pływacy od lat liczą się w znaczący sposób na arenie kraju; w lipcu 2016r Alicja Krauze w letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Lublinie zajęła czwarte miejsce na 800m stylem dowolnym, przegrywając medal o 0,01s… Malborska mistrzyni wzięła także udział czterech rundach Grand Prix Polski w Pływaniu oraz w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców Lublinie zajmując tam doskonałą 10 lokatę w klasyfikacji open. Alicja została także powołana po raz trzeci do kadry narodowej w Pływaniu, jest najlepszą zawodniczką naszego województwa w kategorii 16-latek, a w kolejnym sezonie podejmie naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. Kolejna bohaterka sezonu to multimedalistka, multirekordzistka Paulina Cierpiałowska. Zawodniczka Kadry Wojewódzkiej w Pływaniu, najlepsza zawodniczka naszego województwa w kategorii 12 latek, posiadaczka rekordu Polski na 100m stylem dowolnym z czasem 1:02,70s w kategorii 11 latek oraz nieoficjalnego rekordu Polski na dystansie 400m stylem dowolnym z czasem 4:34,88s w kategorii 12-latek. Nieoficjalnego, bowiem Polski Związek Pływacki odstąpił od nazywania najlepszych wyników kategoriach 13 lat i młodszych rekordami Polski. Paulina posiada także 39 rekordów okręgu, czyli najlepszych wyników wszechczasów w naszym województwie. Mamy także dwoje zawodników bezpośredniego zaplecza Kadry Wojewódzkiej- Magdę Mroczek i Konrada Patoka.

Czas podsumowań to również miejsce na podziękowania. Klub nie istniałby gdyby nie przede wszystkim rodzice zawodników. To im należą się największe podziękowania, za wsparcie, motywacje i doping. Malborskich pływaków wspierają też liczni darczyńcy i przyjaciele. W ubiegłym sezonie klub wspierali; firma NYBORG MAWENT, przedsiębiorstwa Nogat i PWiK, firma Leier, Jan Majewski właściciel hotelu Majewski, Jarosław Dymek właściciel siłowni Dymek Body Line oraz Arkadiusz i Edyta Jendruszewscy z Cukierni Jędruś. Nieoceniona jest pomoc Starostwa Powiatowego w Malborku oraz dyrektora ZSP nr 4 Antoniego Zawadzińskiego, a najważniejsze wsparcie finansowe klub uzyskuje od wielu lat od władz miasta Malborka; dzięki dotacjom klub może się rozwijać i przynosić splendor Malborkowi.

Prezes MAL WOPR, a jednocześnie trener koordynator Sekcji Pływackiej MAL WOPR Dorota Grzywacka, dziękując wszystkim, którzy wspierają malborskich pływaków wręczyła na ręce przybyłych gości podziękowania i słowa wdzięczności. Zawodnicy symbolicznymi serduszkami podziękowali swoim rodzicom za pomoc i wsparcie w ciężkim życiu pływaka. Podziękowania za trud włożony w treningi oraz za godne reprezentowanie Malborka i sukcesy sportowe otrzymali też młodzi pływacy. Każdemu z zawodników wręczono pamiątkową statuetkę. Dziewięcioro młodych pływaków otrzymało powołania do klubu. Ze smutkiem i żalem pożegnano też odchodzących z klubu wieloletnich reprezentantów MAL WOPR; Kacpra Zuchniewskiego, Dawida Dymka, Damiana Górskiego, Dominika Jendruszewskiego, Konrada Kubickiego, Pawła Włodarczyka, Agnieszkę Walczak i Julię Więckiewicz. Trenerki życzyły im wielu sukcesów w dalszym życiu, zarówno osobistych jak i w nauce, mając nadzieję, że wszystko czego nauczyli się w klubie zaowocuje w przyszłości. W trakcie uroczystości podziękowania od rodziców i zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR otrzymały też trenerki Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska. Trenerki z kolei podkreśliły ogromną pomoc rodziców w działalności Sekcji, bo gdyby nie oni, klub z pewnością nie mógłby istnieć.

Mimo oficjalnego zakończenia sezonu niektórzy pływacy MAL WOPR nadal trenują przygotowując się do najważniejszych letnich startów. W połowie lipca do odległego Opola wyjeżdża Alicja Krauze, która będzie tam po raz ostatni w barwach MAL WOPR, walczyć o medale Mistrzostw Polski Juniorów.
Po części oficjalnej nastąpił czas zabaw i poczęstunku. Było ognisko, poczęstunek, ciasta i słodycze. Było też mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Jak co roku zawodnicy mieli możliwość skosztowania wspaniałego tortu, przygotowanego przez Cukiernię Jędruś. Malborskich pływaków czeka teraz odpoczynek po ciężkim sezonie i przygotowania do kolejnego, oby jeszcze bardziej owocnego.