Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Miejska Zabawa Mikołajkowa na Placu Kazimierza Jagiellończyka

2016-12-07 23:20:38 (ost. akt: 2016-12-07 23:28:50)

Popołudnie 6 grudnia obfitowało w wiele atrakcji przygotowanych w ramach "Miejskiej zabawy mikołajkowej" na Placu Kazimierza Jagiellończyka.

Zgromadzeni na placu miejskim mieszkańcy Malborka mieli okazję spotkać się z Mikołajem, a właściwie Mikołajami. Nie zabrakło tych ze słodkościami, licznie przybyli Mikołaje na motorach, również pochód seniorów poprowadził Mikołaj, który dumnie głosił, że, on "też jest seniorem". Przybyłych mieszkańców powitał Burmistrz Marek Charzewski, składając życzenia na nadchodzący świąteczny czas. Następnie po wspólnym odliczaniu rozświetlono iluminację na miejskiej choince, a na scenie rozpoczęły się występy artystyczne dzieci z malborskich szkół i przedszkoli. Wśród przybyłej publiczności krążył Świąteczny Marianek rozdając słodycze, a na zmarzniętych czekała gorąca, aromatyczna herbata. Każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem, które już teraz możecie oglądać w galerii na naszej stronie.

Wieczorową porą kolejne spotkanie ze św. Mikołajem odbyło się w Hali Sportowej OSiRu przy ul. Mickiewicza. W tym czasie dzieci mogły korzystać z darmowego wejścia na lodowisko.