Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Zespół Szkół nr 2 otrzymał grant w Programie mPotęga!

2017-06-22 12:52:10 (ost. akt: 2017-06-22 12:57:25)

„mPotęga” to program mBanku, który popularyzuje matematykę wśród uczniów klas 4-7 i gimnazjum. Pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić pasjonatów matematyki do pokazania matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób, czyli pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki. mBank przyznaje granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł.

Nauczycielem matematyki z ZS2, który wykazał się inicjatywą i złożył wniosek jest pani Beata Kownacka. „A to właśnie tacy nauczyciele mają szansę zachęcić dzieci i młodzież do matematyki i wzbudzić w nich zainteresowanie tym przedmiotem. Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w tym procesie – mówi Iwona Ryniewicz, prezes zarządu mFundacji.

W tegorocznej edycji wsparcie otrzymają aż 262 projekty z całej Polski. Łączna kwota dofinansowania sięgnie prawie 1,5 mln zł.

Kapituła mPotęgi przyznała już granty, ale 30 najciekawszych pomysłów na inspirujące zajęcia z matematyki bierze udział w głosowaniu internetowym i ma szansę zdobyć dodatkowe fundusze. Internauci z całej Polski  wybiorą najlepsze projekty biorące udział w IV edycji programu mPotęga i  przyznają im  Nagrodę Publiczności w wysokości 5000 zł. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej https://mpotega.pl/glosowanie/.

Projekt "Dwójki" nosi nazwę „Ogródki Matematyczne”. Uczniowie klas gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej przygotowują zajęcia dla kolegów z klas młodszych (I-III). Podczas tych zajęć na dzieci czeka zwykle kilka, bądź kilkanaście stanowisk, które w prosty i jednocześnie ciekawy sposób potrafią pobudzić szare komórki do myślenia. Organizatorzy proponują zabawy ruchowe, łamigłówki z wykorzystaniem zapałek i kostek domina, zabawy rozwijające wyobraźnię geometryczno-przestrzenną oraz wyzwania logiczno-plastyczne. Dzieci między innymi będą rozwiązywały działania na arytmetycznym pociągu, uzupełniały kolorowe sudoku, łowiły magnetyczne zagadki w „matematycznym" basenie, układały geometryczne tangramy.

Program grantowy mPotęga, został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera” i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.

Więcej informacji na stronie www.mpotega.pl