środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

I Rajd Szkolny malborskiej "piątki"

2017-06-21 11:50:40 (ost. akt: 2017-06-21 11:55:31)

Szkoła Podstawowa nr 5 zorganizowała - I Rajd Szkolny. Poniżej relacja z wydarzenia:

W dniu 19 czerwca uczestniczyliśmy w I Rajdzie Szkolnym. Związany on był z patronem naszej szkoły – Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci – UNICEF. Podczas rajdu poszczególne klasy z nauczycielami i rodzicami maszerowały z mapą ulicami Malborka do wyznaczonych punktów patrolowych. Czekali tam na nich rodzice i starsza młodzież. Grupa na hasło 20 lat podawała odzew UNICEF. Za poprawnie udzieloną odpowiedź zespół otrzymywał naklejkę oraz kopertę z częściami puzzli, które na końcu należało ułożyć w całość. Wędrujący uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą o naszym patronie. Między innymi podawali nazwisko założyciela tej organizacji, śpiewali hymn UNICEF, odpowiadali na czym polega gospodarcza działalność funduszu, czym się zajmuje ta organizacja, wymieniali akcje w jakie angażowała się nasza szkoła, ambasadorów UNICEF.

20 lat temu dyrektor szkoły Pan Jerzy Jurgielewicz powołał zespół do przeprowadzenia kampanii mającej na celu wybór patrona szkoły. Wśród wielu propozycji społeczność szkolna wybrała imię UNICEF. Pomysłodawczynią tego imienia była nauczycielka języka polskiego Pani Dorota Ojdowska – Starzyk. W roku szkolnym 2017/18 uczniowie zrealizują projekt związany z patronem szkoły, a 1 czerwca 2018 roku minie 20 lat od nadania naszej szkole tego właśnie imienia.
Rajd to świetna forma wspólnego spędzania czasu. Po zaliczeniu poszczególnych punktów dzieci i nauczyciele uczestniczyli w pikniku na zielonej trawie. Następnie zaśpiewaliśmy hymn UNICEFU, zrobiliśmy zdjęcie wszystkim uczestnikom rajdu i puściliśmy do nieba 20 niebieskich balonów.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji i przeprowadzeniu rajdu. Gratulacje należą się koordynatorkom Pani Karolinie Kurapiewicz i Beacie Sawaniewskiej. Brawa dla uczniów za dobre tempo i wiedzę o naszym patronie. 20 lat temu przewodniczący Narodowego Komitetu UNICEF Pan Jerzy Woy – Woyciechowski powiedział na uroczystości – „Są dwa szczęścia na świecie – jedno, to być szczęśliwym, drugie dawać szczęście innym”.