Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Kwieciste gwiazdy - teatr tańca z Ukrainy

2017-06-17 10:56:31 (ost. akt: 2017-06-17 10:58:38)

Kwieciste gwiazdy - teatr tańca z Ukrainy dodatkową atrakcją Dni Malborka. Zespół wystąpi na scenie koncertowej przy ul.Kościuszki już dziś o godzinie18:00. Serdecznie zapraszamy!

Informacja prasowa od zespołu:
Czwarty rok, poświęcamy ukazywaniu polskim widzom (zarówno dorosłym, młodzieży jak i dzieciom) niezwykle utalentowanych młodych artystów z Ukrainy. Ukraińską grupę taneczną tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Prezentowany przez nich 60- 90 minutowy program obejmuje od. 17. układów tanecznych (tańce ludowe świata/polskie, ukraińskie, chińskie, hiszpańskie, brazylijskie, indyjskie, rosyjskie itd./, balet klasyczny, tańce współczesne, etiudy taneczne, inscenizacje bajek, inscenizaje Nocy Świętojańskiej, tematycznie morskie i inne). Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, są piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). Występy Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy”, bo tak po polsku nazywa się grupa, budzą zawsze wielkie emocje u zaproszonej publiczności. Gorące brawa towarzyszące zespołowi po każdym występie są świadectwem uznania i podziwu. Wiele miast, wiele Szkół, Domów Kultury, w których odbyły się koncerty ponownie zapraszają zespól na inny termin, co jednoznacznie świadczy o dobrym przyjęciu.

Program Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” jest trafiony i przeznaczony zarówno na różne uroczystości okolicznościowe Koncerty, Eventy, Festyny, Dożynki, Dni miejscowości, Biesiady i inne.

Występ Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” przekonają Państwa do pomocy zapewniając środki na umożliwienie dzieciom i młodzieży z Ukrainy i Polski, uczestnictwa w różnego rodzaju spotkań, pobytu w Polsce oraz wsparcia Rodzinnego Domu Dziecka. Zakup niezbędnych artykułów na potrzebnych Ośrodka.


http://m.82-200.pl/2017/06/orig/plakattance-1365.jpg