Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Spacery po Malborku z PTTK

2017-06-13 08:24:16 (ost. akt: 2017-06-14 09:26:34)

Oddział Przewodnicki Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Stefana Dubyny w Malborku w 2017 roku przygotował drugą edycją Spacerów z Przewodnikiem pt. „MALBORK - INNY NIŻ WIDAĆ”. Tegoroczne spacery mają ukazać różnorodność Naszego miasta. Przybliżyć jego historię, wielokulturowość i przeobrażenia architektoniczne od najdawniejszych czasów pierwotnego osadnictwa aż po dzień dzisiejszy. Odkrywać ciekawostki i tajemnice Malborka.

Tematyka i trasy poszczególnych spacerów dobrano w taki sposób, aby były kontynuacją i uzupełnieniem zeszłorocznej edycji. Tak, aby ukazywały w jeszcze większym zakresie nie tylko jego dawną różnorodność dawniej, ale także i dzisiejszą. Chcemy, aby stanowiły jednolitą całość wzajemnie ze sobą powiązane historią, tradycją, kulturą i religią. Począwszy od soboty 17 czerwca br., spotykamy się, w co drugą sobotę zawsze o godz. 11:00.

Zaczynamy od malborskiej Młynówki, spojrzymy na nasze miasto, jako na nowoczesny i przemysłowy organizm, przypomnimy historię malborskiego garnizonu oraz przepraw przez rzekę Nogat.

Spacery prowadzone będą przez zespół wysokokwalifikowanych i posiadających długoletnie doświadczenie przewodników z uprawnienia przewodnika Muzeum Zamkowego w Malborku oraz uprawnieniami przewodnika turystycznego po mieście Malborku, Żuławach i województwie pomorskim.

Zapraszamy mieszkańców i turystów.
PTTK Malbork


http://m.82-200.pl/2017/06/orig/plakat-1343.jpg