Już 30 czerwca 2026 roku na Kąpielisku Miejskim nad rzeką Nogat w Malborku rozpocznie się XXIII Grand Prix Malborka w Piłce Siatkowej Plażowej. To cykl wakacyjnych turniejów, którego celem jest popularyzacja siatkówki plażowej jako atrakcyjnej formy aktywności ruchowej oraz wyłonienie najlepszej pary tegorocznych rozgrywek.
Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Miejskie” Malbork oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku.
Rozgrywki będą odbywać się we wtorki o godz. 17.00. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów, bezpośrednio przed rozpoczęciem turnieju, w sekretariacie zawodów w godz. 16.45–17.00. Drużyna składa się z dwóch osób, a udział w zawodach mogą wziąć wszyscy chętni, którzy zgłoszą się w wyznaczonym terminie.
Planowany terminarz turniejów:
I Turniej – 30 czerwca 2026 r., godz. 17.00
II Turniej – 7 lipca 2026 r., godz. 17.00
III Turniej – 14 lipca 2026 r., godz. 17.00
IV Turniej – 21 lipca 2026 r., godz. 17.00
V Turniej – 18 sierpnia 2026 r., godz. 17.00
VI Turniej – 25 sierpnia 2026 r., godz. 17.00
Organizatorzy zastrzegają, że terminarz oraz liczba turniejów mogą jeszcze ulec zmianie. O ewentualnych korektach będą informować uczestników na bieżąco.
Mecze będą rozgrywane do jednego lub dwóch wygranych setów, od 15 do 21 punktów, w zależności od liczby zgłoszonych zespołów. System rozgrywek również zostanie dostosowany do frekwencji — możliwa jest rywalizacja systemem „każdy z każdym” albo w grupach eliminacyjnych.
W klasyfikacji całego Grand Prix punkty zdobyte przez pary w poszczególnych turniejach będą sumowane. Najlepsze drużyny otrzymają puchary lub medale, nagrody rzeczowe oraz upominki. W przypadku udziału odpowiednio licznej grupy zawodników możliwe jest także prowadzenie osobnej klasyfikacji w kategorii +40. W tej kategorii oboje zawodnicy lub zawodniczki muszą być urodzeni w roku 1986 lub wcześniej.
Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników siatkówki plażowej do udziału w rozgrywkach oraz kibicowania zawodnikom nad Nogatem.
Rozgrywki będą odbywać się we wtorki o godz. 17.00. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów, bezpośrednio przed rozpoczęciem turnieju, w sekretariacie zawodów w godz. 16.45–17.00. Drużyna składa się z dwóch osób, a udział w zawodach mogą wziąć wszyscy chętni, którzy zgłoszą się w wyznaczonym terminie.
Planowany terminarz turniejów:
I Turniej – 30 czerwca 2026 r., godz. 17.00
II Turniej – 7 lipca 2026 r., godz. 17.00
III Turniej – 14 lipca 2026 r., godz. 17.00
IV Turniej – 21 lipca 2026 r., godz. 17.00
V Turniej – 18 sierpnia 2026 r., godz. 17.00
VI Turniej – 25 sierpnia 2026 r., godz. 17.00
Organizatorzy zastrzegają, że terminarz oraz liczba turniejów mogą jeszcze ulec zmianie. O ewentualnych korektach będą informować uczestników na bieżąco.
Mecze będą rozgrywane do jednego lub dwóch wygranych setów, od 15 do 21 punktów, w zależności od liczby zgłoszonych zespołów. System rozgrywek również zostanie dostosowany do frekwencji — możliwa jest rywalizacja systemem „każdy z każdym” albo w grupach eliminacyjnych.
W klasyfikacji całego Grand Prix punkty zdobyte przez pary w poszczególnych turniejach będą sumowane. Najlepsze drużyny otrzymają puchary lub medale, nagrody rzeczowe oraz upominki. W przypadku udziału odpowiednio licznej grupy zawodników możliwe jest także prowadzenie osobnej klasyfikacji w kategorii +40. W tej kategorii oboje zawodnicy lub zawodniczki muszą być urodzeni w roku 1986 lub wcześniej.
Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników siatkówki plażowej do udziału w rozgrywkach oraz kibicowania zawodnikom nad Nogatem.





