Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Balbiny wyśpiewały brąz na Festiwalu Gdynia OPEN 2024. Wyróżnienia dla Nadi Bawolskiej i Marceliny Runewicz

2024-07-01 11:01:23 (ost. akt: 2024-07-02 09:05:27)

W minionym tygodniu (24-29.06) studio wokalne Balbiny z MCKiE wzięło udział w Festiwalu Gdynia OPEN 2024, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury i Laboratorium Innowacji Społecznych. Festiwal przyciąga młode talenty wokalne z całej Polski i zagranicy. Spotkanie obejmuje warsztaty i konkursy piosenki, oferując młodym artystom wyjątkową okazję do rozwoju i zaprezentowania swoich umiejętności.

Malborskie wokalistki pod kierunkiem Marii Seibert zaśpiewały tym razem piosenkę “Fallin'” z repertuaru Alicii Keys i zdobyły wysokie III miejsce czyli tzw. „brązową rybkę”.

Wyróżnienia jako solistki zdobyły również Marcelina Runewicz z Malborka, która na co dzień śpiewa w zespole Szalone Małolaty w Elblągu oraz Nadia Bawolska ze Studia Edukacji Muzycznej "Nutka" w Malborku, prowadzonego przez Martę Szewczyk.

Jury ogłosiło swoją decyzję podczas sobotniego koncertu galowego w Muszli Koncertowej w Gdyni, w którym udział wzięło 37 laureatów i wyróżnionych uczestników konkursu.

Młodych wokalistów oceniali znani i uznani muzycy pod przewodnictwem Jerzego Petersburskiego Jr. – pianisty, kompozytora i satyryka, znany z wielu programów telewizyjnych oraz współpracy z młodymi wokalistami. W skład Jury weszli również Damian Ukeje, Wanda Kwietniewska, Marcin Spenner i dziennikarz Grzegorz Dobek.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Gdynia OPEN 2024 został objęty patronatem medialnym przez Radio ESKA. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Rzeczniczka Praw Dziecka, Monika Horna-Cieślak, która przekazała swoje wsparcie na otwarciu festiwalu.

Studio wokalne „Balbiny” obchodzi w tym roku 40-lecie działalności. Z tej okazji 21 września 2024 r. odbędzie się specjalny Koncert Jubileuszowy, na którym wystąpią wykonawcy śpiewający obecnie i w przeszłości. Będzie to muzyczne podsumowanie czterech dekad pracy kilkuset członków zespołu.

Poniżej nagranie z występu Balbin na Koncercie Galowym
zdjęcia: archiwum studia wokalnego Balbiny