środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

"Niektórzy lubią poezję..." - turniej poetycki w Gimnazjum nr 1

2017-03-23 14:09:42 (ost. akt: 2017-03-23 14:12:35)

Turniej poetycki w Gimnazjum nr 1 to cykliczna impreza, prawdziwe święto poezji. W ramach konkursu gimnazjaliści mogli się zmierzyć w czterech kategoriach - twórczość własna, recytacja wybranego utworu, piękne czytanie wybranego utworu i poezja śpiewana. Celem turnieju jest popularyzacja twórczości wybitnych polskich poetów, rozwijanie uzdolnień twórczych oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich i wokalnych, a także upowszechnianie kultury żywego słowa wśród młodzieży.

W tegorocznym konkursie, który odbył się 8 marca br. wzięło udział 21 uczniów. Jury, po wysłuchaniu wszystkich uczestników i zapoznaniu się z twórczością własną uczniów, zadecydowało, że ze względu na wyrównany poziom w kategorii recytacja, odbędzie się dodatkowe przesłuchanie najlepszych uczestników. Dnia 20 marca w przeddzień Światowego Dnia Poezji, odbył się II etap Turnieju. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria recytacja utworu
I miejsce  – Agnieszka Walczak kl. II d, Magdalena Zimbał kl. II d
II miejsce – Daria Abramowicz kl. I b, Anna Ciechanowska kl. I b,
Wyróżnienia – Michał Gorczyński kl. II d. 

Kategoria piękne czytanie utworu
I miejsce - Aleksandra Kruszewska kl. II c,

Kategoria  twórczość własna
I miejsce – Aleksandra Kruszewska kl. II c,
II miejsce – Natalia Badowska kl. III d,
III miejsce – Nikola Stuczyńska kl. II b.

W Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej Gimnazjum nr 1 reprezentować będą: Aleksandra Kruszewska, Agnieszka Walczak i Magdalena Zimbał. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

tekst: E. Jastrzębska, W. Skibicka
http://m.82-200.pl/2017/03/orig/2-822.jpg