Niedziela, 5 lutego 2023. Imieniny Agaty, Filipa, Justyniana

KAIROS – warsztaty eksperckie

2021-02-11 13:49:34 (ost. akt: 2021-02-11 14:02:00)
Burmistrz Miasta Malborka, Prezes MZK Malbork, pracownicy urzędu

Burmistrz Miasta Malborka, Prezes MZK Malbork, pracownicy urzędu

Już po raz drugi spotkali się przedstawiciele Lokalnej Grupy Urbact, aby zastanowić się, w jaki sposób efektywnie wykorzystać lokalne dziedzictwo do rozwoju gospodarczego Malborka.

Spotkanie było zorganizowane w ramach projektu pn. KAIRÓS - Heritage as Urban regeneration w ramach międzynarodowego programu URBACT, którego Malbork jest partnerem.

Podczas ostatnich warsztatów podjęto się analizy powiązań dziedzictwa kulturowego z innymi dziedzinami, które leżą w gestii miasta, w tym: w ujęciu środowiskowym, gospodarczym oraz integracji społecznej. W trakcie realizacji projektu Lokalna Grupa Urbact, będzie miała za zadanie opracować kierunki do Zintegrowanego Planu Działania, czyli ramy rozwoju strategicznego w obszarze dziedzictwa kulturowego na kolejne lata.

Realizacja projektu KAIROS to pierwsze doświadczenie malborskiego samorządu w programie URBACT. Doświadczenie edukacyjne, jakie zapewnia współpraca międzynarodowa i wymiana wiedzy pomiędzy wszystkimi partnerami Kairós, zwłaszcza w kontekście tematycznych warsztatów, w tym warsztatów międzynarodowych jest bezcenna – mówi Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.