Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Rowerem na koniec Europy "Droga św. Jakuba" z Krzysztofem Skokiem

2019-03-07 12:50:43 (ost. akt: 2019-03-07 13:31:54)

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Klubu Podróżnika. Tym razem zapraszamy naszych czytelników, miłośników podróży i turystyki rowerowej oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Krzysztofem Skokiem, który przemierza świat rowerem.

Z zamiłowania podróżnik i obieżyświat, z wykształcenia politolog i ekonomista. Podróżnik, pochodzący z Dąbrówki Malborskiej , odwiedził w czasie swoich rowerowych wypraw ponad 60 państw Europy, Azji i Afryki. Jego najdłuższa wyprawa do Pekinu na Igrzyska Olimpijskie w 2008 roku to ponad 10.000 km przejechanych samotnie na dwóch kółkach. Odwiedził m.in. Ziemię Świętą, Bałkany, Maroko, Pireneje, Alpy, Skandynawię, Naddniestrze, Islandię, Wielką Brytanię, Maltę czy ostatnio Kubę.

W czasie spotkania opowie o swojej pątniczej wyprawie rowerowej Camino de Santiago. Celem pielgrzymów wędrujących Drogą Św. Jakuba jest katedra św. Jakuba Apostoła Starszego w Santiago de Compostela. W katedrze tej wedle legend i wierzeń znajduje się grób i ciało Świętego Jakuba Starszego - jednego z dwunastu Apostołów.

Krzysztof Skok swoje wyprawy opisuje w książkach, które są dziennikami podróży. Dzień po dniu opisuje trasę, poznanych ludzi, ciekawe miejsca, pokonane dystanse, życie w drodze, ludzką dobroć i życzliwość. Do tej pory wydane zostały 3 : Rowerem na Igrzyska, Rowerem przez świat, Rowerem po Europie. W czasie spotkania będzie można kupić je w promocyjnej cenie i otrzymać osobistą dedykację.

Na spotkanie zapraszamy w czwartek 21 marca na godzinę 17 do Mediateki w Szkole Łacińskiej. Wstęp wolny.
http://m.82-200.pl/2019/03/orig/skok-4228.jpg