Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

"After Graduation’’ nowy projekt uczniów z Malborka

2018-09-13 12:39:10 (ost. akt: 2018-09-13 12:43:35)

W roku 2017 i 2018 o Malborku w związku z Olimpiadą Zwolnieni z Teorii dużo można było usłyszeć o wysoko nagradzanym projekcie "Restart Młodości". Zainteresowanie "Zwolnionymi" w naszym mieście wzrosło, co zaowocowało powstaniem nowego projektu w innym formacie na zdecydowanie większą skalę. Jednocześnie, będzie to projekt współtworzony przez uczniów dwóch szkół: I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Jan Zapolski-Downar (Wiceprzewodniczący Parlamentu Młodych RP, jeden z twórców Restart Młodości w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, Uczeń 1LO w Malborku), Michał Bożek (uczeń 3LO w Gdyni), Michał Zdziennicki (basista zespołu 4M, zdolny z Pomorza w dziedzinie informatyki, uczeń 1LO w Malborku), Maksymilian Migdalski (uczeń 3LO w Gdyni) oraz Grzegorz Karolczuk (zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 1LO w Malborku) zjednoczyli siły, żeby wspólnie stworzyć aplikację-projekt technologiczny ,,After Graduation’’.

Słowo ,,graduation’’ w języku angielskim oznacza ukończenie nauki w szkole. Jak wszyscy wiemy, jest to okres ciekawy i pełen tajemnic, zupełnie tak jak nowo powstający projekt. To również okres nowych wyzwań oraz oczekiwań, którym zamierzamy wyjść naprzeciw z nową aplikacją realizowaną dla Młodych przez Młodych.

Więcej szczegółów zostanie ujawnionych niebawem…

Nadesłał: Jan Zapolski-Downar