Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Malborczycy w V Cross Maratonie "Wielka Siła" na Pilicy

2018-04-16 14:06:05 (ost. akt: 2018-04-16 14:32:02)

7 kwietnia Nadia Figurska i Adam Figurski, członkowie Malborskiego Stowarzyszenia Sportowego „LENA” reprezentowali Malbork w Ogólnopolskich Mistrzostwach w ultramaratonie kajakowym V Cross Maraton na Pilicy "Wielka Siła"

Reprezentanci Malborka startowali w kategorii T2 kanu open na dystansie 73 km ( Przedbórz – Tomaszów Mazowiecki). Trasa wiodła przez piękną rzekę Pilicę i zalew sulejowski. Wszystkich uczestników było ponad 150 w tym 31 kobiet. Osad w kategorii T2 kanu startowało 10. Po wyczerpującej, trwającej 9 godzin walce z własnymi słabościami oraz innymi osadami uplasowali się na wysokim 5 miejscu(fot. wyników oficjalnych). Zostali wyprzedzeni tylko przez osady męskie i bardziej doświadczone. Startowali o godz. 6 rano przy temperaturze powietrza minus 2 stopnie. Przed startem była rozgrzewka . Po usłyszeniu sygnału startowego woda w Pilicy zagotowała się od wioseł. Rzeka była spowita mgłą co w połączeniu z temperaturą , brzaskiem wschodzącego słońca tworzyło upiornie piękne widoki. Na 1 Punkcie kontrolnym organizator przygotował oprócz obsady sędziowskiej także punkt żywieniowy, na którym uzupełnili wypalone kalorie i wyprostowali obolałe plecy. Po przepłynięciu 44 km w czasie prawie 5 godzin kolejnym etapem był przed nimi zalew sulejowski. Około 20km wody i do tego silny boczny wiatr, który powodował wysoką falę utrudniającą wyścig. 4 godziny później zobaczyli upragnioną tamę, a tam niespodzianka - trzeba wyjść z kanu i przenieść ją na drugą stronę tamy , to około 550m. Kolejny etap to wodowanie i ok 9km do mety. Po upływie ponad 1 godziny i po dokonaniu jeszcze jednej przenoski dostrzegli na horyzoncie upragnioną metę. Wskrzesili jeszcze resztki sił z obolałego ciała i dopłynęli do upragnionego celu w Tomaszowie Mazowieckim. Tak zdawała relacje z wyścigu 9 kwietnia 2018r. na Walnym Zebraniu MSS ,,Lena” Nadia Figurska - "pokonaliśmy 73 km w czasie 9 godzin 45 minut 7 sekund, spaliliśmy ponad 7000 kcal, średnia prędkość 7,8 km/h. Zajęliśmy 5 miejsce."

Jesteśmy z Was bardzo dumni, dziękujemy i gratulujemy wyśmienitego startu . - Zarząd MSS "Lena"

http://m.82-200.pl/2018/04/orig/beznazwy-1-2773.png

Malborskie Stowarzyszenie Sportowe "Lena" o sobie:
Malborskie Stowarzyszenie Sportowe "Lena", to grupa sportowców wielu dyscyplin oraz osób reprezentujących wiele zawodów między innymi: nauczycieli, wojskowych, strażaków, psychologów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz innych, którym zależy na aktywizowaniu dzieci , młodzieży i dorosłych do aktywnego, zdrowego i alternatywnego dla komputerów, smartfonów itp. sprzętów, spędzania czasu wolnego w szeroko pojmowanym tego słowa znaczeniu. Zaistnienie tego stowarzyszenia miało trudne początki ale wszystko się ustabilizowało. Istniejemy dwa lata. MSS "Lena" to osoby pełne pasji sportowej oraz wspólnego działania dla dobra drugiego człowieka a zwłaszcza dla mieszkańców miasta Malborka . Przez okres, w którym działamy opracowaliśmy program ,,Małe i Wielkie Smoki”, który realizowany jest przez naszych klubowiczów w Szkole Podstawowej nr 8, a dotyczy gier i zabaw sportowych oraz tematów powiązanych z dyscypliną już popularną i znaną - Smocze łodzie, czy kajakarstwo. Dzieci poprzez zabawę zdobywają wiedzę i umiejętności na ten temat. Spotykają się ze sportowcami, którzy przynoszą swoje trofea sportowe i opowiadają o swoich sukcesach, rywalizacjach oraz radości z aktywności ruchowej, organizują zabawy sportowe. Niesamowite wrażenia przeżyły dzieci, kiedy klubowicze przynieśli kanadyjkę do szkoły i można było ją dotykać, wsiąść do niej , uczyć się ,,na sucho” wiosłować wiosłem do smoczej łodzi. Dzieci nie mogły się doczekać kolejnych zajęć , co było wykładnikiem dobrze wykonanej pracy przez nas na ich rzecz. W taki sposób zaszczepiamy bakcyla małym adeptom i rozbudzamy zainteresowanie dziedziną sportu , którą będą mogły w przyszłości realizować w klubach wodnych już istniejących w Malborku, a które chcemy wspierać poprzez propagowanie sportów wodnych już wśród najmłodszych, ale także wśród ich rodziców. Organizujemy eventy sportowo-turystyczno-kulturalne . Bardzo udanym i chwalonym przez gości z Polski był ubiegłoroczny I Ogólnopolski Maraton Kajakowy 12H, którego byliśmy współorganizatorami, a którego druga edycja nastąpi w tym roku. Jako zespół działaczy po niedawno odbytym Walnym Zebraniu i podsumowaniu roku zgromadziliśmy wiele nowych pomysłów, o których będziemy informować.