Piątek, 2 czerwca 2023. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Konkurs "Polacy nie gęsi..." - wspólna akcja Radia Malbork i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku / Filia w Malborku!

2018-02-23 13:16:37 (ost. akt: 2018-07-25 11:41:04)

Radio Malbork i biblioteka pedagogiczna są dobre na każdą pogodę. Aby uatrakcyjnić czas spędzany w domu, szkole czy w pracy wspólnie przygotowali wyjątkowy konkurs pt. "Polacy nie gęsi…" zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizacja konkursu jest pokłosiem owocnej współpracy nauczycieli bibliotekarzy z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 z Malborka.

Sprawą zawsze aktualną pozostaje stosunek człowieka do własnej Ojczyzny. Ojczyzna, wielkie słowo, zapisywane częstokroć nie bacząc na ortografię wielką literą. Wyraz – symbol, współcześnie, poniekąd mniej ważne, poniekąd zaniedbane, zapomniane. Dziś wielu z nas zapomina o wartościach, historii naszego narodu. Czy w codziennej gonitwie nie zapominamy o miłości do własnej Ojczyzny?

Celem głównym konkursu jest promowanie postaw patriotycznych oraz obywatelskich przez upowszechnianie wiedzy historycznej i znajomości dziedzictwa kulturowego dużej jak i małej ojczyzny.

Weź udział w konkursie "Polacy nie gęsi…".
Co tydzień w środę, w audycji Radia Malbork, pomiędzy godziną 11.00 a 12.00 pojawi się pytanie konkursowe. Na antenie przez cały jubileuszowy rok 2018 prezentowane będzie jedno pytanie tygodniowo. Aby wygrać należy tylko zadzwonić do biblioteki pedagogicznej (55 272 25 14) i podać poprawną odpowiedź. Zwycięzca, czyli osoba, która jako pierwsza poda poprawną odpowiedź, otrzyma ciekawe nagrody rzeczowe.

Nagrody będzie można odbierać w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku Filii w Malborku, przy Placu Słowiańskim 5. W lutym i marcu jedną z wyjątkowych nagród będzie książka podpisana przez Łukasza Radeckiego. Znany i lubiany malborski autor horrorów 16 lutego 2018 r. odwiedził siedzibę malborskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej i dokonał wpisu dedykacji i autografów do książek dla laureatów naszego konkursu. A jak wiadomo wpis autora zawsze podnosi wartość książki, zarówno materialną, jak i sentymentalną. Warto przypomnieć, że jedna z książek pt. "Zombi.pl", rozgrywa się w samym sercu miasta Malbork.

W konkursie " Polacy nie gęsi…" liczy się nie tylko refleks, ale i wiedza.
Radio Malbork zaprasza do słuchania, dzwonienia i składania poprawnej odpowiedzi – nagrody czekają!

Już teraz zachęcamy społeczność Malborka do radosnego i wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Organizatorzy konkursu za objęcie patronatem honorowym oraz wsparcie rzeczowe i finansowe serdecznie dziękują sponsorom, bez których konkurs by się nie odbył: Urzędowi Miasta Malbork i Starostwu Powiatowemu w Malborku.
Organizatorzy pragną włączyć w obchody jak najszersze grono mieszkanek i mieszkańców Malborka. Motywem przewodnim konkursu jest utrwalanie polskiej historii, kultury, poezji, a celem kształtowanie więzi z krajem ojczystym.
„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium” autor Józef Piłsudski ( „Myśli i wypsknięcia”).