środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Akcja charytatywna pod hasłem "Złóż serce dla hospicjum" w pedagogicznej bibliotece w Malborku.

2018-01-17 21:08:18 (ost. akt: 2018-01-17 21:10:38)

Wszyscy zainteresowani robieniem ozdób origami wiedzą, że jest to stara, japońska sztuka składania papieru, która może być także wspaniałą zabawą dla dzieci jak i dla dorosłych. Sztuka wykonywania papierowych modeli, traktowana jest obecnie jako ciekawe hobby, a kiedyś stanowiło  ważny element obyczajów i kultury ludów Chin i Japonii.

http://m.82-200.pl/2018/01/orig/zrzut-ekranu-2018-01-17-o-21-08-38-2297.png
Do akcji "Złóż serduszko dla hospicjum" przyłączyć się może każda osoba indywidualna, placówka, szkoła czy przedszkole.  W Malborku w 2018 roku po raz pierwszy wzięli w niej udział podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 pod kierunkiem opiekunów p. Agnieszki Predygier i p. Marleny Majki. W czytelni  pedagogicznej biblioteki w Malborku odbyły się warsztaty plastyczne orgiami,  w trakcie których chłopcy poznali tą dawną technikę układania papieru. Uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą sztuce origami, zapoznali się z historią origami oraz regułami układania papieru. W dalszej części warsztatów młodzież obejrzała wystawę  figur wykonanych różnorodnymi  technikami orgiami. Podczas części praktycznej chłopcy, którzy  zawsze i chętnie biorą  udział w akcjach charytatywnych, z zapałem złożyli  ponad 250 serduszek.
 
Współuczestnictwo w akcji polega na tym, że złożone serduszka z papieru są  wysyłane  do  Hospicjum Dziecięcego w Krakowie. Serca z ulotkami o przekazaniu 1% podatku dla hospicjum - zostaną rozdane przez wolontariuszy na Rynku w Krakowie podczas finału akcji 14 lutego 2018 roku. Głównym celem akcji jest zainteresowanie  sponsorów pomocą materialną dla hospicjum. Z roku na rok reakcja na akcję  staje się coraz większa i dociera do bardzo szerokiego grona osób chętnych do niesienia konkretnej pomocy.