Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Cztery medale i dwa Rekordy Okręgu zawodników MAL WOPR na Zimowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego

2016-12-05 19:00:49 (ost. akt: 2016-12-05 19:07:19)

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Pływaniu są najważniejszymi zawodami klubowymi, w trakcie których nie tylko spotykają się najlepsi pomorscy pływacy ale następuje także w ich trakcie podsumowanie roku, wręczenie wyróżnień i nagród. Tak też stało się i w miniony weekend, podczas Zimowych Mistrzostw naszego województwa. W dwudniowych zawodach startowało 206 zawodników z 16 klubów, wśród nich 17 osobowa ekipa MAL WOPR.

Podczas uroczystego otwarcia pamiątkową statuetką została nagrodzona Alicja Krauze, srebrna medalistka Zimowych Mistrzostw Polski oraz jej trenerka Dorota Grzywacka. Alicja na zawodach w Gdańsku po raz kolejny potwierdziła swoją klasę. W fenomenalnym stylu z nowym rekordem życiowym zdobyła złoto na 100m stylem dowolnym (1:00,39s), dwa srebra na 200 i 400m stylem dowolnym oraz brąz na 800m tym samym stylem. Ala zdobyła cztery medale i były to jedyne medale w naszej ekipie. Medale, których brakowało jej w bardzo dużej kolekcji trofeów z wielu zawodów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nasza zawodniczka zamiast w Mistrzostwach Województwa, zdobywała w Spale złoty medal Mistrzostw Polski Dwuboju Nowoczesnego. Tym razem okazała się być czwartą zawodniczką w klasyfikacji open na 87 sklasyfikowanych pływaczek w naszym województwie. Zdobyte medale z pewnością dadzą naszej zawodniczce dodatkowej motywacji do wytężonej pracy. Bardzo dużo pracy w swoje sukcesy wkłada koleżanka klubowa Ali, najmłodsza mistrzyni malborskiego klubu MAL WOPR, Paulina Cierpiałowska. Mimo przeziębienia, Paula wystartowała w zawodach na specjalnych zasadach jako najlepsza jedenastolatka w Polsce. Trenerki desygnowały ja na trzy starty, w których miała za zadanie jak najbardziej zbliżyć się do rekordów Polski. Stan zdrowia Pauliny nie pozwalał wierzyć, że pobicie rekordów Polski jest możliwe ale nasza niesamowita zawodniczka nie oddała pola i z Gdańska wróciła z dwoma nowymi Rekordami Okręgu! Dystans 200m stylem dowolnym pokonała w czasie 2:19,55s, który był o ponad dwie sekundy lepszy od dotychczasowego rekordu, również nawiasem mówiąc należącego do Pauliny. Do Rekordu Polski z kolei zabrakło także nieco ponad 2s? Na 100m stylem zmiennym do najlepszego rezultatu w historii Polski zabrakło natomiast 0,24s. Paula pokonała ten dystans w czasie 1:13,00s, a Rekord Polski wynosi 1:12,77s. Tym niemniej uzyskany wynik wpisał się po raz kolejny na listę Rekordów Okręgu wymazując dotychczasowy, należący od tygodnia również do Pauliny.

W trakcie zawodów w Gdańsku padło wiele zadowalających wyników, a na ogromne brawa zasługują ci spośród pływaków MAL WOPR, którzy zajmowali miejsca w pierwszej ósemce, a przypomnijmy, że w większości byłyby to miejsca medalowe w kategoriach wiekowych. Zawody bez wątpienia należały do wieloletniego reprezentanta MAL WOPR Damiana Górskiego. Damian, mimo swoich 17 lat i wielu obowiązków, wciąż sumiennie trenuje, dając tym przykład młodszym kolegom, a dzięki swojemu zaangażowaniu może cieszyć się z kolejnych rekordów życiowych. W Gdańsku wywalczył ich aż pięć, w wszystkich swoich startach, zajął także trzykrotnie ósme miejsce w klasyfikacji open oraz najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn. Wielkie brawa należą się Agnieszce Walczak, Pawłowi Włodarczykowi i Maciejowi Kowalskiemu, którzy wywalczyli w Gdańsku po trzy rekordy życiowe. Agnieszka zajęła też bardzo dobrą, 11 lokatę na 100m stylem motylkowym, Paweł w sprinterskiej konkurencji 50m stylem dowolnym uplasował się na miejscu 16, zaś Maciej będąc zawodnikiem z najmłodszego rocznika dopuszczonego do startu, zajął w konkurencji 100m stylem motylkowym miejsce 27. Po dwa rekordy życiowe wywieźli z mistrzostw Patrycja Górska, Martyna Ziemińska, Jan Grochecki oraz Cezary Gwiazdowski, a jeden zapisali na swoim koncie Anna Włodarczyk, Natalia Tyborska i Alicja Lewandowska.

Gdańskie Mistrzostwa okazały się być doskonałym wyznacznikiem stopnia zaangażowania malborskich pływaków w pracę treningową. Ambitna i sumienna dotychczasowa praca na treningach przekładała się na Mistrzostwach na nowe rekordy życiowe i zadowolenie ze startów. Miejmy nadzieję, że aktualne zaangażowanie naszych świetnych zawodników będzie tylko wzrastało, by w najważniejszych imprezach sezonu owocować doskonałymi wynikami. Koniec roku juniorzy MAL WOPR przepracują na treningach w wodzie i siłowni, a już w styczniu bieżącego roku wezmą udział w pierwszych rundach Ligi Województwa Pomorskiego, które docelowo będą przygotowywać ich do startów w Zimowych Mistrzostwach Polski.
informacja i zdjęcie: MAL WOPR Malbork