Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Dobry start Alicji Krauze w Grand Prix Polski w Pływaniu

2017-04-12 07:59:01 (ost. akt: 2017-04-12 08:03:00)

W minioną sobotę i niedzielę na przepięknej pływalni Aqua Lublin odbyły się kolejne, przedostatnie w tym sezonie, zawody Arena Grand Prix na 50-metrowym basenie. Przygotowania do mistrzostw kraju i najważniejszych letnich imprez międzynarodowych nabierają tempa, więc rywalizacja na najważniejszych zawodach się również zaostrza. W Lublinie startowało aż 434 zawodników z 90 klubów z całej Polski. Wśród pływackich nazwisk naszego kraju, takich jak Radek Kawęcki, Ala Tchórz, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk czy Tomasz Polewka, bez kompleksów startowała też zawodniczka MAL WOPR Malbork, Alicja Krauze.

Malborska pływaczka zbiera doświadczenie i obycie tak niezbędne na wielkich imprezach na dużych pływalniach, udowadniając przy okazji, że należy do ścisłej czołówki pływackiej w naszym kraju. W klasyfikacji generalnej w lubelskich zawodach nasza zawodniczka zajęła 5 lokatę na 31 sklasyfikowane szesnastolatki, a w zestawieniu najlepszych kraulistek uplasowała się na 27 miejscu wśród 123 zawodniczek. Alicja startowała cztery razy, płynąc w sumie 1500m stylem dowolnym. Tradycyjnie już Alicja w miarę zwiększania się dystansu spisywała się coraz lepiej. Dystans 100m kraulem pokonała w czasie 1:03,71s inkasując 545pkt FINA i zajmując 9 lokatę. Pokonanie dwukrotnie dłuższego odcinka zajęło jej 2:13,27s czym zdobyła 609pkt oraz już 5 miejsce. Koronne konkurencje naszej pływaczki czyli 400 i 800m kraulem dały jej odpowiednio 4 i 2 miejsce oraz 628 i 637pkt FINA. Ala uzyskała też bardzo przyzwoite czasy (4:36,09s oraz 9:23,35s), a rywalizacja na najdłuższym dystansie dla juniorek miała dodatkowy smaczek. Alicja miała bowiem zmierzyć się w bezpośrednim pojedynku z zawodniczką gospodarzy, z którą w lipcu ubiegłego roku na tej samej pływalni w Lublinie, o 0,01s przegrała brązowy medal Mistrzostw Polski. Cel był więc jeden. Płynące na torach obok siebie, obie zawodniczki z pewnością odczuwały presję zadawnionego pojedynku. Alicja jednak od samego początku rywalizacji nie dała Julii Łysakowskiej żadnych nadziei. Już po dwóch długościach pływalni widać było zdecydowaną przewagę zawodniczki z Malborka. Tę przewagę Ala „dowiozła” do końca z przewagą aż 19s nad Lublinianką.

Startem w Lublinie nasza pływaczka zakończyła swoje starty w Grand Prix Polski w Pływaniu, w których startowała jak równy z równym wśród pływackiej śmietanki naszego kraju. Na ostateczne rozstrzygnięcia cyklu Grand Prix będziemy musieli co prawda poczekać jeszcze trzy tygodnie ale już teraz można pogratulować Ali doskonałych wyników i czekać z nadzieją na powtórzenie sukcesu sprzed roku, kiedy to przypomnijmy, zajęła w debiucie doskonałe trzecie miejsce.

Informacja: MAL WOPR Malbork