Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

XXXVI Puchar Polski Seniorów i Juniorów Włocławek

2019-12-17 12:35:04 (ost. akt: 2019-12-17 12:36:04)

14 grudnia we Włocławku odbył się XXXVI Puchar Polski Seniorów i Juniorów Karate. W zawodach wzięło udział 520 zawodników z całej Polski, wszystkich organizacji Kyokushin Karate, zrzeszonych z Polskim Związkiem Karate. Organizatorem zawodów był włocławski klub Kyokushin Karate, pod przewodnictwem Shihan Mazurkiewicza.

W kategorii kata do finałowej ósemki nie zdołały awansować juniorki Katarzyna oraz Aleksandra. W kategorii kumite Malborski Klub Kyokushin Karate zdobył dwa brązowe medale, Senpai Damiana oraz Aleksandry. Marcel Wojciechowski zakończył zmagania na eliminacjach, przegrywając swoją pierwszą walkę. Marcel Falkowski z sekcji Kwidzyn, wygrał pierwszą walkę, w drugiej musiał uznać wyższość zawodnika z Opola i zakończył zawody na 1/16. Aleksandra Nowicka po wygraniu dwóch walk zajęła trzecie miejsce. Senpai Katarzyna z sekcji Kwidzyn odpadła w ćwierćfinale tych zmagań. Na wyróżnienie zasługuje postawa Senpai Damiana, który mimo kontuzji, której doznał po pierwszej walce wyszedł do drugiej nokautując swojego przeciwnika po minucie walki, zawodnik wyróżnił się niezłomnością i sercem do walki. Niestety uraz okazał się na tyle poważny, że nie był wstanie wystąpić w półfinale.

Były to ostatnie zawody w tym roku, kolejne odbędą się na wiosnę.

Nadesłał: Marcin Wiśniewski