Czwartek, 28 marca 2024. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Międzyprzedszkolny Turniej Gry w Warcaby o Puchar Burmistrza

2019-11-07 09:25:19 (ost. akt: 2019-11-07 09:27:38)

6 listopada w Przedszkolu nr 8 w Malborku odbył się „Międzyprzedszkolny Turniej Gry w Warcaby o Puchar Burmistrza Miasta Malborka z okazji zbliżającej się 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości - 11 listopada.

Zanim rozpoczęto rozgrywki, wszyscy zgromadzeni zawodnicy, opiekunowie, kadra pedagogiczna oraz pozostali goście odśpiewali hymn Polski.
Następnie piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej zaprezentowały dzieci z grupy V „Gołębie” z Przedszkola nr 8.

W imprezie wzięło udział 15 dzieci z 8 malborskich przedszkoli.
Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwał sędzia szachowy Pan Marek Dackiewicz.

Cele turnieju pozostają niezmienne:
- popularyzacja gier umysłowych wśród dzieci
- integracja placówek przedszkolnych w naszym mieście
- stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa

Puchar Burmistrza Miasta Malborka i I miejsce zdobył Jan Szwabe z Przedszkola Niepublicznego „Bratek II”.
Złoty medal i II miejsce zdobył Olaf Pawluczuk z Przedszkola Niepublicznego „Tęcza”.
Srebrny medal i III miejsce zdobył Antoni Kopciewski z Przedszkola Niepublicznego „Tęcza”.
Brązowe medale trafiły do:
Jana Wnuka z Przedszkola nr 10
Fabiana Świderskiego z Przedszkola nr 8
Aleksandra Żuka z Przedszkola Niepublicznego Bratek Południe
Nikoli Czai z Przedszkola Niepublicznego „Krasnal”
Karmelity Magiery z Przedszkola Niepublicznego „Promyk”
Julii Matuszak z Przedszkola Niepublicznego „Krasnal”
Piotra Kaczyńskiego z Przedszkola Niepublicznego Bratek Południe
Aleksandra Kujawy z Przedszkola Niepublicznego Bratek II
Filipa Stawickiego z Przedszkola nr 10
Filipa Barabasa z Przedszkola nr 5
Filipa Janke z Przedszkola Nr 8
Mai Bochry z Przedszkola nr 5

Oprócz pucharu i medali dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!
Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim rodzicom i nauczycielkom za przygotowanie dzieci do Turnieju Gry w Warcaby.

Nadesłała: Dorota Muchowska