środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Debiut dwójki wychowanków UKS Bombek SP3 w I lidze PZHL

2019-09-16 08:37:00 (ost. akt: 2019-09-16 09:19:49)

Michał Sadowski i Bartosz Grabara zadebiutowali w I lidze hokeja na lodzie w zespole SMS Toruń. Obydwaj zostali wypożyczeni do Torunia gdzie trenują kolejny sezon, wcześniej rywalizowali w rozgrywkach juniorskich.

SMS Toruń w miniony weekend rozegrał dwa mecze, jeden z nich wygrany 6:2, niestety drugi przegrany 1:4. SMS, którego barwy obydwaj zawodnicy reprezentują zajmuje 7 miejsce w tabeli na 13 rywalizujących na zapleczu ekstraligi klubów. Michał Sadowski zaliczył dwie asysty a Bartek rozegrał połowę meczu w bramce zaliczając 92% skuteczność interwencji. Z kolei trzeci z wypożyczonych zawodników UKS Bombek trenuje w niemieckim DEG Dusseldorf w najwyższej klasie rozgrywkowej juniorów do 17 lat. Zespół z Michałem w składzie wygrał obydwa mecze i zajmuje 2 miejsce w tabeli z taką samą iloscią pkt jak rekiny z Koln, jednak z mniejszą różnicą bramek. Michał raz trafił do siatki przeciwnika otwierając wynik już w 2 minucie meczu, zaliczył też asystę przy kolejnej bramce. Pomimo braku treningów na lodzie, już za dwa tygodnie nasi zawodnicy rozpoczną rywalizację w lidze KPOZHL na łyżwach w dwóch kategoriach wiekowych - U12 i U14 wspólnie z drużyną UKS Wikingowie Elbląg. W tym roku zgłoszono 12 drużyn do rozgrywek w kategorii żak młodszy i 5 w żaku starszym. W obydwu kategoriach do rozgrywek zgłoszeni zostali zawodnicy, którzy są uczniami SP3 z klasy sportowej o profilu hokej na lodzie.
Zapraszamy na treningi, które odbywają się na lodowisku miejskim OSiR ul Mickiewicza 59 w Malborku dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Treningi odbywają się na rolkach do momentu zamrożenia lodowiska, szczegóły na stronie www.hokejmalbork.pl