Niedziela, 15 grudnia 2019. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Spotkanie Miast Partnerskich i podpisanie umowy ze Swietłyj podczas Oblężenia Malborka

2019-07-23 10:19:56 (ost. akt: 2019-07-23 12:13:26)

W piątek 19 lipca br. w Sali Siedmiofilarowej Muzeum Zamkowego w Malborku ratyfikowano umowę partnerską pomiędzy Malborkiem a miastem Swietłyj z Obwodu Kaliningradzkiego w Rosji. To już ósme miasto partnerskie Malborka. Była to więc doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami gmin, z którymi współpracujemy. Do Malborka przyjechały delegacje z Nordhorn, Sölvesborga, Trok, Monheim nad Renem, Offagny i Kilkenny.

Termin wizyty (18-21.06) nie był przypadkowy, w tym czasie w naszym mieście odbyła się dwudziesta jubileuszowa edycja imprezy Oblężenie Malborka. Gości zachwyciły przygotowane z tej okazji wydarzenia - wzięli udział w korowodzie, zobaczyli jarmark średniowieczny a tam mnóstwo atrakcji i zwiedzili zamek podczas specjalnego wieczornego programu ze scenkami z życia krzyżaków. Największe wrażenie zrobił na nich jednak wieczorny spektakl, który zachwycił walkami rycerskimi, pięknym śpiewem i pokazami sztucznych ogni.

W piątek do południa w Szkole Łacińskiej uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach malowania pocztówek Malborka. Była to świetna okazja do integracji i wzajemnego poznania się jak również do zaproponowania nowych pomysłów na dalszą współpracę, być może nie tylko dwustronną, ale również w szerszym zakresie.

Przeczytaj również: Umowa ze Swietłyj - ósmym miastem partnerskim Malborka - ratyfikowana