Niedziela, 15 grudnia 2019. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Umowa partnerska pomiędzy Malborkiem i Swietłyj podpisana. W piątek ratyfikacja w naszym mieście

2019-07-15 12:26:10 (ost. akt: 2019-07-15 13:04:00)

W sobotę 13 lipca br. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z Przewodniczącym Gminy "Swietłowski miejski okręg" Siergiejem Bevzem podpisał umowę o współpracy partnerskiej z miastem Swietłyj z Obwodu Kaliningradzkiego w Rosji, z którym od wielu lat realizuje wspólne projekty dofinansowane ze źródeł zewnętrznych. Uroczystość odbyła się podczas obchodzonego w tym czasie święta tzw. Dnia Rybaka.

W trakcie jednodniowej wizyty delegacja z Malborka, na czele której stanęli burmistrz Marek Charzewski, wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk i Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz, zwiedziła również największą szybko rozwijającą się firmę rolno-przemysłową Sodrugestvo, posiadającą partnerów biznesowych na całym świecie. Ponadto goście uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych z okazji Dnia Rybaka. Wizyta była również platformą wymiany doświadczeń dla wszystkich obecnych miast partnerskich Swietłyj, tj. Nowego Dworu Gdańskiego, Fromborka, Kętrzyna i Mołodeczna (Białoruś).

Ratyfikacja umowy o partnerstwie odbędzie się już w piątek, 19 lipca w Malborku o godz. 16.00 na zamku w Sali Siedmiofilarowej podczas corocznej imprezy Oblężenie Malborka.

Przypomnijmy, że stosowna Uchwała w sprawie zawarcie umowy o partnerskiej współpracy Miasta Malborka z Miastem Swietłyj podjęta została 31 maja 2019 r.