Piątek, 20 września 2019. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Nagrody dla laureatów i finalistów konkursów oraz najlepszych sportowców

2019-06-19 12:20:28 (ost. akt: 2019-06-20 17:28:31)

Kończy się rok szkolny, a więc przyszedł czas na podsumowania i uhonorowanie uczniów, którzy w ostatnich dziesięciu miesiącach zdobyli wysokie pozycje w konkursach przedmiotowych i pozaprzedmiotowych o randze co najmniej wojewódzkiej oraz dla najlepszych sportowców. W środę w Szkole Łacińskiej otrzymali zasłużone nagrody i gratulacje. Uczniom towarzyszyli nauczyciele oraz rodzice. Nagrody rzeczowe wręczał burmistrz Marek Charzewski.


LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH I POZAPRZEDMIOTOWYCH


Szkoła Podstawowa nr 1
1. Joanna Suchomska, Laureat - Wojewódzki Konkurs z Matematyki, finalista - Wojewódzki konkurs z Fizyki, finalista - "Matematyczna Liga Zadaniowa"

Szkoła Podstawowa nr 2
1. Mikołaj Cybulski, Laureat - Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Anioły grają dla Hospicjum"
2. Patryk Sajkowski, Laureat - IX Wojewódzki Konkurs Historyczny "Grudzień 70 na Pomorzu Gdańskim"

Szkoła Podstawowa nr 3
1. Mateusz Kowalczyk, Laureat II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym z Języka Angielskiego
2. Hanna Kulin, Laureat 18 Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek 2018"
3. Julian Smilgin, finalista I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Geograficznym MATGEO, Laureat III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym z Języka Angielskiego "
4. Adam Sosnowski, Laureat II stopnia Ogólnopolski Konkurs Leksykalny "Memory Master"
5. Filip Warunek, Laureat III stopnia Ogólnopolski Konkurs Leksykalny "Memory Master"

Szkoła Podstawowa nr 5
1. Adrian Kwiatkowski, Laureat - Wojewódzki Konkurs z Matematyki, Laureat, Wojewódzki Konkurs z Fizyki, Laureat, Wojewódzki Konkurs z Informatyki, Finalista - III Etap Zawodów Indywidualnych XIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, I miejsce - Pomorska Liga Zadaniowa - laureat z Informatyki, II miejsce - Pomorska Liga Zadaniowa - laureat z Matematyki, III miejsce - Pomorska Liga Zadaniowa - laureat z Fizyki, Finalista - Pomorska Liga Zadaniowa - z Chemii

Szkoła Podstawowa nr 8
1. Karol Grzegorzewski, laureat - Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia, finalista - Wojewódzki Konkurs - Liga Matematyczna

Szkoła Podstawowa nr 9
1. Konrad Janusz, Laureat etapu centralnego Konkursu Wiedzy o Zamkach Gotyckich

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa
1. Hanna Keńska, Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Wielki Maraton Czytelniczy"
2. Zofia Kuczyńska, Laureatka Ogolnopolskiego Konkursu "Wielki Maraton Czytelniczy"
3. Arkadiusz Wirkus, Laureatka Ogolnopolskiego Konkursu "Wielki Maraton Czytelniczy"

FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH I POZAPRZEDMIOTOWYCH O RANDZE WOJEWÓDZKIEJ 2018/2019

Szkoła Podstawowa nr 1

1. Klaudia Barecka, II miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
2. Helena Borkowska, finalista - Wojewódzki konkurs z Chemiczny, finalista - "Matematyczna Liga Zadaniowa"
3. Jan Ćwikliński, Finalista - XXII Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej "Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia "
4. Ewa Agnieszka Downar - II miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
5. Adrianna Grzybek, III miejsce - IV Pomorski Konkurs "Pułkownik Kukliński- Zwycięska Misja"
6. Kinga Jaśko, finalista - Wojewódzki konkurs Chemiczny , finalista - Wojewódzkiej Pomorskiej Ligi Zadaniowej z Fizyki, finalista - "Matematyczna Liga Zadaniowa"
7. Maja Magiera, II miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
8. Daria Szarmach, III miejsce - Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Mój Region"
9. Maria Józefina Szczerbińska, II miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
10. Stanisław Tomczyński, finalista - Wojewódzki Konkurs z biologii, finalista - Wojewódzki Konkurs z chemii
11. Natalia Tyborska, Finalista - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
12. Weronika Wieliczko , II miejsce - IV Pomorski Konkurs "Pułkownik Kukliński- Zwycięska Misja"

Szkoła Podstawowa nr 2
1. Aleksandra Kłos, III miejsce - XIV Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek " Nasze Boże Narodzenie" Sadlinki 2018
2. Nikola Kuzikowska, III miejsce - XIV Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek "Nasze Boże Narodzenie" Sadlinki 2018
3. Małgorzata Pakuła, Finalistka - Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego, Finalistka - Wojewódzki Konkurs Chemiczny, Finalistka - Wojewódzki Konkurs Geograficzny, Finalistka - Wojewódzki Konkurs Historyczny "Robotnicy Pomorza Gdańskiego 1945-1989"
4. Nadia Rakowska, III miejsce - XIV Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek "Nasze Boże Narodzenie" Sadlinki 2018
5. Maria Małgrzata Sadowska, II miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Francuskiej, II miejsce - I Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, III miejsce - Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek
6. Marika Skibiak, Finalistka - Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Szkoła Podstawowa nr 3
1. Mikołaj Deorocki, finalista I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno - Geograficznym MATGEO
2. Jan Gostumski - III miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej, III miejsce - Ogólnopolski Festiwal Sztuki ""Patriotyczna Nuta"

Szkoła Podstawowa nr 5

1. Kamila Bągorska, III miejsce w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o AIDS
2. Wojciech Buła, I miejsce - Finał Wojewódzkich XLVII Igrzysk Dzieci w Halowej Piłce Nożnej
3. Paweł Gdula, I miejsce - Finał Wojewódzkich XLVII Igrzysk Dzieci w Halowej Piłce Nożnej
4. Joanna Górska, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
5. Jakub Grapentyn, I miejsce - II Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu -1500 m styl dowolny, II miejsce - Grand Prix Pomorza w pływaniu - Kościerzyna -100 m styl grzbietowy, III miejsce - Finał Wojewódzkich Ingrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym
6. Jan Grochecki, III miejsce - Finał Wojewódzki w sztafetach pływackich
7. Bartosz Grzegorzewski, Finalista - Etap Wojewódzki Pomorskiej Ligi Zadaniowej z Chemii
8. Bartosz Jukowski, I miejsce - Finał Wojewódzkich XLVII Igrzysk Dzieci w Halowej Piłce Nożnej
9. Dominika Kuryłowicz, II miejsce - I Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
10. Mateusz Lauryn, I miejsce - Finał Wojewódzkich XLVII Igrzysk Dzieci w Halowej Piłce Nożnej
11. Julia Michniewicz, Finalistka - Wojewódzki Konkurs Chemiczny, Finalistka Wojewódzko - Metropolitarnego Konkursu Biblijnego
12. Magda Mroczek, II miejsce - Finał Wojewódzki w pływaniu na 50 m stylem dowolnym
13. Wiktoria Nadolna, finalistka - Wojewódzki Konkurs Biologiczny
14. Brian Raburski, I miejsce - Finał Wojewódzkich XLVII Ingrzysk Dzieci w Halowej Piłce Nożnej
15. Weronika Skok, Finalistka - Wojewódzki Konkurs Chemiczny, Finalistka Wojewódzko - Metropolitarnego Konkursu Biblijnego "
16. Mikołaj Szraga, III miejsce - Finał Wojewódzki w sztafetach pływackich
17. Oskar Szymczak , I miejsce - Finał Wojewódzkich XLVII Igrzysk Dzieci w Halowej Piłce Nożnej
18. Filip Tomaszewski, III miejsce - Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym
19. Nadia Walentynowicz, I miejsce - Finał Wojewódzki w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym
20. Julia Wiśniewska, Finalistka Wojewódzko - Metropolitarnego Konkursu Biblijnego
21. Piotr Zakrzewski, III miejsce - Finał Wojewódzki w sztafetach pływackich

Szkoła Podstawowa nr 6
1. Jakub Dąbrowski, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego
2. Magdalena Gałązka, Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego: Wielki Maraton Czytelniczy 2018/2019 dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Szkoła Podstawowa nr 8

1. Zofia Moździerz, I miejsce - Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej w Gdańsku, III miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
2. Oliwia Harasim, I miejsce - Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej w Gdańsku, III miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej, II miejsce - Ogólnopolski Międzyszkolny Festiwal Gier Matematycznych
3. Wiktoria Kozubska, I miejsce - Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej w Gdańsku, III miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
4. Barbara Molenda, I miejsce - Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej w Gdańsku, III miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
5. Gabriel Myszkier, II miejsce - Ogólnopolski Międzyszkolny Festiwal Gier Matematycznych, finalista - Wojewódzki konkurs z Fizyki
6. Nadia Staniszewska, I miejsce - Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej w Gdańsku, III miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
7. Iga Twardowska, I miejsce - Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej w Gdańsku, III miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej
8. Ada Wietrzykowska, I miejsce - Ogólnopolski Festiwal Twórczości Patriotycznej w Gdańsku, III miejsce - Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej

Szkoła Podstawowa nr 9
1. Szymon Konczyński, III miejsce w I wojewódzkim konkursie matematyczno-geograficznym MATGEO
2. Adrianna Kratewicz, III miejsce w I wojewódzkim konkursie matematyczno- geograficznym MATGEO
3. Alicja Stachurska, III miejsce w I wojewódzkim konkursie matematyczno- geograficznym MATGEO

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa
1. Maksymilian Sienkowiec, Finalista - Ogólnopolskiego Konkursu "Wielki Maraton Czytelniczy
2. Laura Zaborska, Finalistka Wojewódzkiego konkursu z Języka Polskiego
Prywatne Gimnazjum Awans
1. Marcelina Procyk , Finalista - Wojewódzki konkurs Biologiczny

SUKCESY SPORTOWE

Igrzyska Dzieci – roczniki 2006 i młodsze

dziewczęta

I miejsce ex aequo Zuzanna Dąbrowska (SP 5) i Oliwia Treder (SP 5)
III miejsce Inga Bakalarz (SP 5)

chłopcy
I miejsce Oskar Szymczak (SP 5)
II miejsce Dominik Fabiś (SP 5)
III miejsce Dominik Baran (SP 5)

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – roczniki 2003-2005

dziewczęta

I miejsce ex aequo Julia Sitarz (SMS) i Paulina Talenta (SMS)
III miejsce Amelia Pepłowska (SMS)

chłopcy
I miejsce Jakub Przybysz (SMS)
II miejsce Dominik Tłuścik (SMS)
III miejsce Sebastian Hein (SMS)

W rankingu igrzysk dzieci wygrała Szkoła Podstawowa nr 5, w rankingu młodzieży Szkoła Mistrzostwa Sportowego.