Czwartek, 28 marca 2024. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Paulina Cierpialowska najlepszą juniorką czternastoletnią w województwie

2019-06-03 09:57:05 (ost. akt: 2019-06-03 10:30:25)

Przełożona z kwietnia ostatnia runda Młodzieżowej Ligi Województwa Pomorskiego odbyła się w minioną środę na pływalni w Gdańsku Morenie. Blisko 160 zawodników z 17 klubów naszego województwa rywalizowało o nowe rekordy życiowe ale także o ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji indywidualnej i klubowej. W obu z nich zawodnicy MAL WOPR wypadli doskonale.

Zaledwie dziesięcioosobowa ekipa malborskiego klubu zajęła ostatecznie 5 miejsce w zestawieniu 17 drużyn, a Paulina Cierpiałowska bezapelacyjnie triumfowała w gronie 40 sklasyfikowanych juniorek 14-letnich. Warto dodać, że w obu rundach nasza zawodniczka startowała sześciokrotnie i we wszystkich swoich startach nie miała sobie równych.

Również pozostałe 14-latki z MAL WOPR stanęły na wysokości zadania, umacniając nadzieje na dobry występ naszej sztafety w lipcowych Mistrzostwach Polski. Siódma w klasyfikacji generalnej była Magda Mroczek, oczko niżej uplasowała się Nadia Walentynowicz, dziesiąta zameldowała się Klaudia Wolanin, a Liliana Szpaczyńska zajęła ostatecznie dwunaste miejsce. Magda w Gdańsku zajmowała 2 i 3 miejsce, Nadia dwukrotnie 4, Klaudia była 3 i 5, a Lila w swoim jedynym starcie indywidualnym zajęła 3 lokatę. Nasze dziewczęta w składzie Walentynowicz, Szpaczyńska, Cierpiałowska i Mroczek miały też w Gdańsku bardzo ważne zadanie pokazania aktualnej formy w rywalizacji sztafety 4x100m stylem zmiennym. Do samej mety walczyły ze starszymi od siebie zawodniczkami z Gdańska, ostatecznie zwyciężając i uzyskując doskonały czas 4:33,52s. Warto dodać, że taki sam czas w ubiegłym roku dawał zespołowi z warszawskiej Polonii, nie tylko złoty medal Mistrzostw Polski ale również klubowy Rekord Polski. Jedyna, acz bardzo istotna różnica polega na tym, że czas ten nasze zawodniczki uzyskały na krótkiej pływalni, zaś warszawianki na długiej. Malborskie pływaczki mają więc do czego równać. Patrząc na ich ogromne zaangażowanie i chęć walki, występ naszej sztafety na Mistrzostwach Polski w Olsztynie będzie z pewnością bardzo emocjonujący.

W MAL WOPR męska część juniorów to zawodnicy z roczników 2004 i 2005. W tym gronie najlepiej spisał się czternastoletni Jakub Grapentyn, który w zestawieniu 51 pływaków uplasował się na 9 miejscu. Kuba na zawodach w Gdańsku zajął 4 i 6 lokatę, a we wszystkich startach w obu rundach zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. Na wielkie brawa po obu rundach zasłużył Piotr Szuryński, który we wszystkich swoich występach w obu rundach Ligi uzyskał nowe życiówki, a czas 1:36,45 uzyskany na 100m stylem klasycznym dał mu bardzo dobre, 5 miejsce w klasyfikacji czternastolatków na tym dystansie.
Z dwoma nowymi życiówkami i 15 lokatą w ogólnym zestawieniu, zakończył zmagania w potyczkach pomorskich zawodników piętnastoletni Piotr Zakrzewski, zaś oczko za nim uplasował się Cezary Gwiazdowski. Miejsce 23 przypadło w udziale Konradowi Patoce, który okrasił swoje występy jedną życiówką. W drugiej rundzie nie startowała najstarsza, szesnastoletnia Anna Włodarczyk ale warto odnotować jej doskonały występ na 50m stylem klasycznym w pierwszych zawodach Ligi, w którym zajęła 4 lokatę.

Podsumowując występy pływaków MAL WOPR w tegorocznych zmaganiach ligi, należy uznać je za bardzo udane. Mimo trudności wynikających z zamknięcia malborskiej pływalni, nasi zawodnicy nie poddając się przeciwnościom losu prezentują się na zawodach bardzo dobrze. Już w najbliższy czwartek wyjeżdżają do partnerskiego miasta Nordhorn w Niemczech, gdzie po raz osiemnasty nasz klub weźmie udział w zawodach na długiej pływalni. Liczymy, że po raz kolejny wrócimy z pokaźną liczbą medali ale przede wszystkim z wieloma wrażeniami po spotkaniu z zaprzyjaźnionymi zawodnikami z klubu WASPO Nordhorn.

test i zdjęcia: MAL WOPR