Piątek, 29 marca 2024. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Bursztynki na Dzień Dziecka wytańczyły w Barczewie worek nagród

2019-06-03 09:48:09 (ost. akt: 2019-06-03 09:52:57)

1 czerwca br. o godzinie 6 rano do Barczewa wyjechała 50-osobowa grupa zespołu BURSZTYNKI z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji na Ogólnopolski Turniej Tańca WARMIA DANCE CUP o Puchar Burmistrza Barczewa. Grupa prezentowała się w 17 układach (10 solówek i 7 zespołów). Wykonawców oceniało Jury w składzie: Eva Sokurenko z Ukrainy, Anna Marcinkiewicz i główny juror Mateusz Sobecko. Ogółem w konkursie udział wzięło 380 tancerzy. Poniżej przedstawiamy relację opiekuna zespołu Celiny Pacanowskiej:

„Jako pierwsze prezentowały się najmłodsze solistki do 8 lat. Z naszej grupy: I miejsce zajęła KAJA REJ, II - ANIA HAWRYSZKIEWICZ, III - LILIANNA KOŁODYŃSKA, IV - HANIA RYŚ. Był to niesamowity debiut dla naszych najmłodszych.

W kategorii solo 9-11 lat również udział brały nasze tancerki, I miejsce wytańczyła ZUZIA PIĄTEK, II - JULIA KUZIKOWSKA , III - MILENA RYŚ.

W kategorii 2-15 lat III miejsce zajęła LENA KACZYŃSKA, VI - MARTYNA KRASKE, VII - ZUZANNA WĄSIK.

Brawa dla naszych solistek,k większość utrzymała się w pierwszej trójce.
Nieco później zaczęły się prezentacje zespołowe. W kategorii inne formy do 8 lat CALINECZKI MINI zdobyły I miejsce, a KRASNALE MINI - I miejsce. Nasze najmłodsze Pszczółki nie zmieściły się na podium 2 miejsca i stanęły na 3. Organizatorzy byli w szoku i pod wrażeniem naszych maluszków.

W kategorii 9-11 lat I miejsce zdobyły CALINECZKI a II - KRASNALE. W kategorii 12-15 lat BURSZTYNKI zajęły II-miejsce.

Po południu rozpoczęły się prezentacje CHEERLEADEREK - nasze CALINECZKI zajęły VI miejsce, a BURSZTYNKI MAX V miejsce.

Poziom Festiwalu oceniam na bardzo wysoki, ale uważam iż wszystkie moje zespoły stanęły na wysokości zadania i godnie reprezentowali nasze miasto. Najlepszymi kibicami wg JURORÓW okazała się nasza grupa z Malborka. Dziękuję bardzo za super prezentacje, myślę iż był to niezapomniany dla wszystkich DZIEŃ DZIECKA, który świętowaliśmy już od rana. Dziękuję raz jeszcze wszystkim wykonawcom i rodzicom za pomoc w przebieraniu dzieci."

tekst i zdjęcia: zespół Bursztynki z MCKiE