Niedziela, 16 czerwca 2019. Imieniny Aliny, Anety, Benona

Podsumowanie akcji ekologicznej „Czysty Malbork"

2019-05-17 13:32:57 (ost. akt: 2019-05-17 13:49:31)

W dniu 17.05.2019 r. w Urzędzie Miasta Malborka odbyło się podsumowanie akcji ekologicznej „Czysty Malbork”, którą zorganizowała i przeprowadziła Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku.

Celem akcji było propagowanie proekologicznych postaw wśród uczniów malborskich szkół podstawowych oraz poszerzenie wiedzy na temat potrzeb segregacji odpadów i oszczędzania surowców.

W spotkaniu podsumowującym, wyróżnienia i nagrody otrzymały dzieci z czterech malborskich szkół.

Gospodarzem spotkania i fundatorem nagród dla laureatów konkursu był Burmistrz Miasta Marek Charzewski, który wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Malborka Pawłem Dziwoszem wręczyli dzieciom cenne upominki.
Burmistrz Miasta podziękował wszystkim szkołom, wyróżnionym uczestnikom oraz ich nauczycielom za dbałość o czystość naszego miasta. Zwrócił uwagę, że to właśnie dzięki takim działaniom wzrasta ranga i zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką ekologiczną w naszym mieście.
Dzieci realizowały powyższe działania w formie literackiej i prac plastycznych przedstawianych według własnej inwencji.

Lista laureatów:
KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I – IV
„Wszystkie malborskie dzieci segregują śmieci „
1 Sternik Gracjan SP 2
2 Binerat Antoni SP 9
Gutowska Maja SP 2

Wyróżnienia
1 Nadworna Anna SP 1
2 Główczewska Anna SP 2
3 Lech Wojciech SP 2


KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS V– VIII
„Tematyka ekologiczna”

1 Brodnicka Lena SP 6
2 Neubauer Marcel SP 9
3 Kucińska Maja SP 6

Wyróżnienie
1 Pażuchowska Nikola SP 2


KONKURS LITERACKI DLA KLAS IV -VIII
„krótki wiersz , rymowanka zachęcająca do segregacji śmieci „

1 Sawicka Alana SP 9
2 Denis Maksymilian SP 9
3 Kruk Weronika SP 9

Wyróżnienia
1 Gałazka Julia SP 6
2 Jezierska Judyta SP 6
3 Gorjainow Magdalena SP6


KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY DLA KLAS VI - VIII
„ Eko- desing ”

1 Neubauer Marcel SP 9
2 Kalinowska Magdalena SP 6
3 Marchaj Aleksandra SP 6

Wyróżnienia
1 Jezierska Judyta SP 6
2 Detmer Zuzanna SP 6
3 Zdziebłowski Stanisław SP 6
4 Rozalewicz Antoni SP 6


wydz. OKS