Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Baszty Maślankowe przyznane przy dźwiękach kontrabasu

2018-11-16 10:29:32 (ost. akt: 2018-11-16 11:23:35)

W czwartek 15 listopada w Karwanie Muzeum Zamkowego odbyła się uroczystość wręczenia Baszt Maslankowych. W tym roku wydarzeniu towarzyszył koncert słowackiego kwartetu kontrabasowego "BassBand" zorganizowany w ramach cyklu „Zamkowe Kameralia” i Pomorskich Dni Kontrabasowych.

http://m.82-200.pl/2018/11/orig/p1050598-3840.jpg
Koncert podzielony był na dwie części, w przerwie których nastąpiło wręczenie wyróżnień oraz Baszt Maślankowych.

Kapituła Baszty Maślankowej 2018 w składzie:
Stanisław Ptak – Kanclerz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Nowego Stawu oraz kilku innych NGO w Malborku i powiecie, członek ROPPM
Iwona Orszulak - reprezentująca partnera w projekcie – Muzeum Zamkowe w Malborku
Iwona Skopińska-Kownacka – reprezentująca organizatora Malborskie Stowarzyszenie OŚ
Krzysztof Lewandowski – naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UM Malbork
Sylwia Grabowska - Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Malborku
Natalia Kwitnewska - reprezentantka stowarzyszenie WitaLis z Lisewa – laureata Baszty’2016
Waldemar Klawiński – sekretarz, koordynator i pomysłodawca Konkursu, reprezentujący MC2 i OŚ – laureat Baszty’2016

Kapituła obradowała 12 listopada i przyznała następujące nagrody:
W kategorii PROJEKT
Kapituła przyznała 4 wyróżnienia.
Otrzymali je:
KLUB BIEGACZA GRUPA MALBORK
STOWARZYSZENIE „Młodzi dla Żuław”
Grupa nieformalna „Mieszkanki Pogorzałej Wsi”
Malborskie Stowarzyszenie Abstynenckie „TU i Teraz”


Główną nagrodę w kategorii PROJEKT otrzymało
STOWARZYSZENIE DAWNA WOZOWNIA NA ŻUŁAWACH w Miłoradzu

Nagrodę Specjalną za wieloletnią służbę na rzecz osób potrzebujących dostało
STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEJ FAUSTYNY „FIDES” w Malborku

W kategorii „OSOBOWOŚĆ NGO”
Kapituła przyznała również cztery wyróżnienia dostały je:
Julianna KOWALCZYK (Stowarzyszenie Amazonek w Malborku)
Anna CELIOWSKA-NIETRZEBKA (stowarzyszenie „Młodzi dla Żuław”)
Justyna PAWŁOWSKA (Fundacja Rozwoju Regionalnego)
Kazimiera PLISZKE (Koło PZN w Malborku)

Główną nagrodę otrzymali:
LUCIA i JANUSZ BIEDROŃ
oraz równorzędną HENRYK KAPELA

W kategorii „MECENAT”
Kapituła przyznała dwa wyróżnienia dla:
FABRYKI OKIEN PCV „FOREST” SP.JAWNA (Marek ŚWIERCZ, P. Brożek)
Firmy So Chic „Stanikowy Zawrót Głowy” – Pani Izabela Sakutowa

Główną nagrodę otrzymała:
CUKIERNIA „JĘDRUŚ” z Nowego Stawu – Pan Marek Jędruszewski

W kategorii „WOLONTARIUSZ”
Kapituła przyznała trzy wyróżnienia.
Laureaci to:
PARKOWA EKIPA ( Aleksandra i Rafał Thiede, Anna i Paweł Kocięda, Aleksandra i Paweł Bujwid )
ADAM CHĘĆ
BOGUSŁAW KRAUSE

Główną nagrodę otrzymała:
DOROTA TRAWICKA (na rzecz Stowarzyszenia Pomocy MIŚ w Malborku)

Przyznano również nagrody dodatkowe.
Nagrodę Starosty Powiatu Malborskiego otrzymali:
Jan Zapolski Downar
oraz Grupa RESTART MŁODOŚCI
Nagrodę od Burmistrza Miasta Malborka otrzymał Krzysztof Hajbowicz