Piątek, 29 marca 2024. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

W najbliższą niedzielę w Malborku mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy U-17 Kobiet

2018-09-27 08:30:53 (ost. akt: 2018-10-03 10:35:30)

W dniach 4-10 października zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-17 Kobiet w piłce nożnej. To pierwsza faza eliminacji. Mecze odbędą się w Starogardzie Gdańskim i Malborku.

W pierwszym etapie eliminacji 44 kraje zostały podzielone na jedenaście grup czterozespołowych. Do dalszej fazy awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i cztery drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Następnie zostanie utworzonych siedem grup, które również będą liczyć po cztery zespoły. Zwycięzcy grup awansują do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bułgarii. Polki zmierzą się ze Szkocją, Litwą i Słowacją.

- Kwalifikacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się w maju przyszłego roku wyłonią dwa zespoły do dalszej fazy rozgrywek. Reprezentacja Polski będzie rywalizować ze Słowacja, Litwą i Szkocją, która jest najwyżej notowana w młodzieżowym rankingu UEFA w naszej grupie. Nasz zespół, jako cel stawia sobie awans do dalszej fazy rozgrywek oraz powtórzenie sukcesu sprzed roku, jakim był awans do turnieju finałowego ME. Młode i ambitne zawodniczki, dołożą wszelkich starań, aby zrealizować wyznaczone zadania – zapowiada trener Nina Patalon.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Litwie, Polki swój udział zakończyły na fazie grupowej zajmując tam czwarte miejsce. Po remisie 2:2 z Anglią i 0:0 z Włochami podopiecznie Niny Patalon o wejście do półfinału rywalizowały z Hiszpankami. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego wygrały 5:0. Jak się później okazało, przegraliśmy z przyszłymi mistrzyniami Europy, bowiem w finale Hiszpania ograła 2:0 Niemcy. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Finlandii, które pokonały w meczu o brązowy medal Anglię 2:1.

godz. 14:00 Polska – Szkocja

Serdecznie zapraszamy do kibicowania biało-czerwonym. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Turniej organizowany jest przy współpracy z Prezydentem Miasta Starogard Gdański Januszem Stankowiakiem, burmistrzem Miasta Malbork Markiem Charzewskim oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Sztum Leszkiem Tabor.

Grupa 11: Holandia, Szwecja, Łotwa, Gruzja

Wyróżnionym drukiem zaznaczono gospodarzy turniejów pierwszej fazy eliminacji. W drugim etapie dołączą najwyżej notowane zespoły Niemcy i Hiszpania. Bułgaria, jako gospodarz Mistrzostw Europy ma zapewniony udział w finałowym turnieju.

informacja i zdjęcie: Pomorski Związek Piłki Nożnej